Vážení zákazníci, rádi bychom vás pozvali do nesmírně zajímavého, okouzlujícího a často překvapivého světa keramických dlažeb a obkladů, ve kterém se my sami, už několik let, pohybujeme jako ryba ve vodě.
Podívejte se, co skrýváme pod kachličkou, a nahlédněte nejenom do našich produktových novinek.

SHOWROOM V PANELOVÉM BYTĚ  |  2. 5. 2018

Designérka Hedvika Novotná ze studia NOVOdesign přihlásila do soutěže Interiér roku rekonstrukci panelového bytu 1+1 a v kategorii “Rekonstrukce”. Obklady a dlažby jí do tohoto zdařilého projektu dodával náš brněnský kolega Michal Štarman, na fotkách tak můžete obdivovat produkty od výrobce Refin. Více si o odvážné rekonstrukci přečtěte na idnes.cz. A my držíme palce všem, kdo pro podobné projekty najdou odvahu!

ZNÁME VÍTĚZE SOUTĚŽE VELIKONOČNÍCH KACHLIC  |  18. 4. 2018

V průběhu letošních Velikonoc vyhlásil tým Archtiles soutěž designu velikonočních kachliček. Odborná porota složená ze specialistů na velikonoční keramiku pak vybírala vítěze ze tří desítek soutěžních designů, které do Prahy zaslali architekti a jejich rodiny z celé České republiky. Největším překvapením bylo nečekaně široké spektrum soutěžních námětů, od abstraktních motivů přes moravské lidové ornamenty až po zcela konkrétní a realistické prvky, doplněné výjevy ze života jednotlivých autorů.

VELIKONOČNÍ KACHLICE  |  26. 3. 2018

Právě v těchto dnech vyráží do brněnských a pražských ulic naše hostesky, aby do studií a kanceláří našich architektů, designérů a spolupracovníků doručili snad už tradičního velikonočního beránka se zelenou mašličkou. Společně s ním letos dostanete také kachličku, z které za pomoci přiložené zelené fixy můžete vytvořit velikonoční kachličku, v naší firmě zvanou kachlice, a to od slova kraslice. Pokud nám její fotografii zašlete do 15. dubna 2018 na e-mail info@archtiles.cz zůčastní se vaše kachlice historicky první designové soutěže velikonočních kachlic. Naši odborníci v ní vyberou tu nejhezčí a rodinu autorů odmění výletem na Tropical Island do Berlína nebo školou vaření dle vlastního výběru. Pokud by byl výběr školy složitý, můžeme zařídit přípravu receptu z našeho videa Přejeme veselé Velikonoce!

APARICI CARPET V KROMĚŘÍŽI  |  23. 2. 2018

Ateliér Zabadalová dostal nelehký úkol, a to citlivě zrekonstruovat kavárnu Caffe Classic v historickém centru města Kroměříž. Velká výzva to byla hned na první pohled. Každý, kdo se někdy pustil do rekonstrukce staršího bytu či domu, nám dá za pravdu, že slova jako rovina nebo pravý úhel v tomto případě neexistují. Šárka Zabadalová se této výzvy nezalekla. A když pak při výběru podlahové krytiny padla volba na dlažbu Carpet od španělského výrobce Aparici, bylo jasné, že úkol dospěje ke zdárnému cíli. Troufáme si říci, že došlo k maximálnímu využití povrchové kresby, která každou nerovnost a nedokonalost doslova smetla pod koberec (ten v kavárně samozřejmě není!) a zároveň prostoru vtiskla nezaměnitelnou­ tvář.

ÚSPĚCHY NAŠÍ KERAMIKY  |  10. 12. 2017

Naše obklady a dlažby nám dělají radost. Objevují se totiž v projektech, které vyhrávají nejrůznější soutěže a ocenění. Obložili jsme například fasádu projektu Villa Atrium Bubeneč na Praze 6, kterou ocenili porotci v kategorii menších bytových projektů 19. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“ Více o soutěži si přečtete zde. Mezinárodní ocenění Red Dot pak získal projekt Budvarka od architektů z IO studia s našimi kachličkami v téměř hlavní roli. Archtiles produkty jsou součástí i velmi zdařilé rekonstrukce secesní vily s názvem Maria Karas v Jihlavě, jejíž proměny se ujali architekti Dagmar Velehradská a Miroslav Velehradský. Těšíme se na další úspěchy.

Fotoreport z brněnského koštu  |  28. 11. 2017

Tematicky jsme se tentokrát zaměřili na degustaci vybraných odrůdových vín z Polešovic, kde jste mohli ochutnat 112 vybraných vzorků, oceněných na nejlepších moravských koštech. V průběhu večera jste si jistě pochutnali na glazovaných žebírkách, játrech s tvrdostí 7 a dalších exkluzivních produktech z naší kachličkářské kuchyně.

Na závěr ještě pár statistik. Během večera se na showroomu vystřídalo téměř 100 hostů, kteří vypili přes 60 litrů vína. Slovy klasika, konzumace byla celkem slušná. Nejpilnější koštéři maratónci pak vydrželi až do půl 3 ráno.

Vážení přátelé, tímto bychom Vám za celý brněnský tým chtěli ještě jednou poděkovat, že jste s námi pili…

PS: I letos probíhala soutěž o titul koštéřa večera do naší síně slávy. Nemusíte se bát, opět výsledky nebudeme zveřejňovat.

PŘEDVÁNOČNÍ KOŠT POKLADŮ SLOVÁCKA 2  |  16. 11. 2017

Po velkém úspěchu listopadové ochutnávky vybraných vzorků slivovic před dvěma lety v Brně (viz. foto níže) jsme se rozhodli, že pro naše architekty, obchodní partnery a spolupracovníky 23. listopadu uspořádáme degustaci vybraných odrůdových vín, oceněných na nejprestižnějších moravských koštech. Dveře našeho brněnského showroomu (pro ten večer vinného sklepa) se otevřou v 18 hodin. Ochutnávku více než sedmdesáti vzorků doplní odborný výklad nejlepšího vinaře z Polešovic, k tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Kachlička. Stoly pak obložíme něčím k zakousnutí, nebudou chybět glazovaná žebra, játra s tvrdostí 7 dle Mohse, výběr z rektifikovaných evropských sýru, řízek s protiskluzem R12 a řada dalších exkluzivních produktů. Už teď se těšíme na další fotoreport!

A69 BEACH OPEN 17  |  18. 10. 2017

Možná proto, že nejsme architekti (nebo proto, že nehrajeme beachvolleyball) se ani letos nezůčastnil na konci srpna náš tým už osmého ročníků turnaje A69 BEACH OPEN 17. Bylo nám však velkou ctí tuto sportovní událost kulturního významu podpořit a umožnit tak letošním vítězům Jakubu Mikuláškovi a Petrovi Roupcovi z týmu RSJ Private Equity obhájit jejich loňský triumf. Druhé místo obsadili Libor Hrdoušek, Tomáš kroužil a střídající Radek Lampa z RA15, Jan Síba a Marian Volšík z AED Project vystoupili na třetí místo. Domácí tým A69 ve složení Erik Hocke a Roman Klimeš se umístil na 5. příčce. Gratulujeme!

Studijní cesta Německem  |  18. 9. 2017

Zažít architekturu naživo je stokrát lepší, než o ní slyšet v přednáškovém sále nebo číst na internetu. I proto v květnu vyrazila skupinka čtrnácti studentů a jejich dvě vedoucí z fakulty architektury ČVUT v Praze na čtyřdenní studijní cestu Německem. Na trase dlouhé bezmála dva tisíce kilometrů navštívili pestrou směsici slavných i pomíjených staveb: od exemplářů fašistické monumentality v Norimberku, přes intimní prostotu benediktinského kláštera v holandském Mamelis, Museum Kolumba v Kolíně nad Rýnem či Ostrov muzeí v Hombroichu… . Po cestě viděli ohromné věci, skicovali, diskutovali, srovnávali, zažívali i užívali. Danke schön, herr Šoustek!

Šestiúhelníky v POST Café & Bakery  |  6. 6. 2017

Máme zde povedenou realizaci z Brna. Kolega Jaroslav Bednařík zařídil, že oblíbené šestiúhelníkové obklady a dlažby kolekce Rewind zdobí brněnskou kavárnu a pekárnu POST Café & Bakery. Cílem designérky Petry Valentové bylo, aby v ní návštěvníci našli příjemnou a pohodovou atmosféru. Základní barevná škála proto přechází od čokoládově hnědé až po jemné odstíny šedožluté. Pro zdůraznění lehkosti a hravosti celého prostoru hledala designérka drobnější formát dlažby, který jí nabídla právě naše kolekce Rewind. Stěny v zápultí a na toaletách pak vyžadovaly povrch praktický, tj. omyvatelný a zároveň dekorativní. Jemný dekor se ale na obkladech nepravidelně opakuje i zde a navozuje tak pocit hravosti. Zastavte se na vynikající křupavé rohlíky a čerstvý chleba!

To byly ale krásné Velikonoce!  |  21. 4. 2017

Tři odvážné týmy hostesek rozvážely před Květnou nedělí po celé Praze velikonoční beránky. Zastihnout všechny naše architekty, spolupracovníky a odběratele není vždy jednoduché, ale tradice jsou zde proto, aby se dodržovaly i ve chvílích, kdy je ucpaná magistrála a není kde zaparkovat. V historii se totiž naši předkové při jejich dodržování setkávali i s mnohem většími překážkami. Doufáme, že vám beránci chutnali!

Položit hrnec na kuchyňskou linku  |  13. 3. 2017

Skvrny od červeného vína nebo citrónů, poškození chemikáliemi, složité čištění. Tak přesně s těmito problémy, které běžně odrazují od mramorových kuchyňských linek, se už nesetkají ti, kdo ve své kuchyni, namísto přírodního kamene, dali šanci kolekci I NATURALI italského výrobce LAMINAM. Architektka použila v kuchyni novostavby velkoformátovou keramickou desku a chválí si nejenom bezproblémové čištění, ale také menší potřebu opatrnosti při krájení surovin a při odkládání kuchyňského nádobí. Poznali byste, že v kuchyni nemá přírodní kámen, ale keramiku?

Radka Valová z ateliéru OOOOX a kachličky u kolekce Terra  |  24. 2. 2017

V loňském roce jsme se stali součástí projektu SQUAT iD23, a to díky architektce Radce Valové, která si pro realizaci jednoho z výstavních bytů vybrala u nás v showroomu kachličky z kolekce Terra od italského výrobce Marca Corona. Kolekce vystihuje hravá 20. léta, spojuje ducha minulosti se současným designem a dokazuje, že do moderních interiérů mohou patřit i vzory z uplynulých dekád. Nejen o této kolekci se píše v novém článku na insidecor.cz.

Šestiúhelníky v prvorepublikovém domě  |  21. 2. 2017

Interiér bytu v prvorepublikovém domě na Praze 1 prošel modernizací, která měla zachovat atmosféru domu, netvářit se příliš moderně, a přitom vnést do projektu současné prvky. Rekonstrukce zahrnovala vstupní prostor, koupelnu a kuchyni, po čase budou následovat ostatní místnosti. Architekt Marek Povolný ze studia Gama s.r.o. zvolil šestiúhelníkové obklady ze série Ragno Rewind v odstínech polvere, vanilla, peltro, corda a argilla. Vzrůstající obliba šestiúhelníkových obkladů a dlažeb je podle něj zapřičiněná tím, že hexagon je sice moderní dlaždička, má v sobě ale i jisté retro kouzlo. Proto se skvěle hodí do rekonstrukcí. Podle architekta Povolného jde o reakci na dlouhotrvající trend úplně „čistých“ ploch v obkladech a dlažbách. Hexagon tuto čistotu výrazu i nadále zachovává, svým tvarem do ní ale vnáší i zajímavý, neotřelý detail.

A je to za námi!  |  4. 1. 2017

Konec roku 2016 byl hektický. Než přišel Štedrý den a vánoční svátky, které jsme strávili s těmi nejbližšími, stihly naše hostesky na 261 pražských adres rozvést více než 300 ks moravských slanin a ujet přitom 813 km. Na rozdíl od podzimního burčáku jim tentokrát v autě nic nevybouchlo a všechny slaniny byly doručeny v tom nejlepším možném stavu. Zatímco kolegové v Brně a Plzni rozváželi legendární slaniny po vlastní ose, pražská kancelář natočila další z našich vánočních videí. Žádná kachlička nebyla zraněna, krev je umělá a před mrazem chránila štáb i herce moravská slivovica.

Přejeme příjemný vstup do roku 2017 a těšíme se na další zážitky!