Vážení zákazníci, rádi bychom vás pozvali do nesmírně zajímavého, okouzlujícího a často překvapivého světa keramických dlažeb a obkladů, ve kterém se my sami, už několik let, pohybujeme jako ryba ve vodě.
Podívejte se, co skrýváme pod kachličkou, a nahlédněte nejenom do našich produktových novinek.

Není podzim bez burčáku.  |  9. 10. 2018

Většina lidí se na podzim příliš netěší. My ano. Jedním z důvodů radosti je také náš tradiční rozvoz moravského burčáku. Ten letošní nás velmi překvapil. Nejen že, navzdory očekávání, rozvážená tekutina ani jednou neexplodovala, ale ještě jsme od pana architekta Tomáše Beránka z brněnského ARKI studia dostali toto krásné poděkování. Snad udělá radost i vám.

Burčák z Archtajlu

Dělám tlusté čáry, nevšímám si detailů, protože jsem vypil celý burčák z Archtajlu.

Náramně mi pomáhá tahle jejich péče, zvlášť když dojdou nápady a do bot mi teče.

Burčák tělem proudí, do hlavy i do klády, s chutí zase navrhuji, všude dlažby, obklady.

Investor už pochopil, za koho já kopu, když objevil v návrhu obložení stropu.

Naše podpora cesty studentů ČVUT do Německa  |  24. 7. 2018

Stejně jako loni vyrazila i letos skupina studentů architektury z pražské ČVUT na putování Německem. Cílem cesty, která proběhla také díky naší podpoře, byla nová a kontroverzní, obdivovaná i kritizovaná budova filharmonie v Hamburku od architektů J. Herzoga a P. de Meurona. Studenti se mohli přesvědčit o tom, jak stavba elegantně dominuje hamburskému přístavu, prohlédnout si její živou a skleněnou fasádu a také si projít strohé interiéry. Ve velkém sále si poslechli varhanní zkoušku a v kavárně pak diskutovali o tom, co znamená překročit rozpočet stavby. Krásné stavby viděli studenti také cestou do Hamburku. Pokud se po ní vydáte i vy, prohlédněte si předválečnou školu Bauhaus v Dessau, Lutherovo muzeum a galerii v Eislebenu a moderní kostely a knihovnu od Alvara Aalta ve Wolfsburgu. Dá vám to víc, než týdny přednášek v univerzitní aule!

Špekáček uprostřed Prahy  |  20. 6. 2018

14. června se na terase Rosmarin Business Centra, ve kterém se nachází náš pražský showroom, sešli přátelé dlažeb, obkladů a grilovaných pokrmů, aby se za doprovodu letních melodií inspirovali do nadcházejících vlahých večerů dobrým jídlem, pitím a samozřejmě i nějakou tou kachličkou. Odbornou diskuzi za doprovodu saxofonu vyvolala první česká výstava obkladů a dlažeb vhodných k servírování grilovaných pokrmů. Po vyhlášení nočního klidu po desáté hodině večerní se její účastníci odebrali k dalším konzultacím přímo do showroomu Archtiles v sedmém patře. V průběhu večera se podávali typické pokrmy české grilovačky, obohacené o méně netradiční pochoutky jako například ananas s kešu oříšky nebo kvalitní masový špekáček, který si hosté sami opékali na připravených prutech. Jako dárek na rozloučenou byla připravena speciální BBQ jahodová omáčka od šéfkuchaře Jana Pípala, kterou si mnozí pletli s marmeládou. Hostitelům to ale nevadilo, mnohem důležitější podle nich je, aby si lidé obecně nepletli pivo s vínem. Děkujeme za účast a uveřejňujeme pouze ty fotografie, které nejsou v rozporu s GDPR.

Malá letní generálka  |  28. 5. 2018

Blíží se léto a s ním i dlouhé horké večery naplněné vůní grilovaných pokrmů, chutí osvěžujícího vína a vyprávěním pravdivých i zcela smyšlených příběhů. A právě takový, zcela neformální, večer bychom těsně před začátkem léta chtěli společně s našimi spolupracovníky, kolegy, architekty a dalšími zákazníky strávit 14. června od 18:30 hodin na terase u našeho pražského showroomu. Adresa je Dělnická 12, Holešovice. Cimbálovou muziku výjimečně nahradí saxofon a letní melodie, v doprovodu vybraných moravských vín a piva se budou podávat grilované speciality. Zájemce o odbornou diskuzi překvapí malá výstava obkladů a dlažeb vhodných k servírovaní grilovaných pokrmů, pro všechny je pak připraven opékací prut a špekáček. Už teď se těšíme na společně strávený čas!

SHOWROOM V PANELOVÉM BYTĚ  |  2. 5. 2018

Designérka Hedvika Novotná ze studia NOVOdesign přihlásila do soutěže Interiér roku rekonstrukci panelového bytu 1+1 a v kategorii “Rekonstrukce”. Obklady a dlažby jí do tohoto zdařilého projektu dodával náš brněnský kolega Michal Štarman, na fotkách tak můžete obdivovat produkty od výrobce Refin. Více si o odvážné rekonstrukci přečtěte na idnes.cz. A my držíme palce všem, kdo pro podobné projekty najdou odvahu!

ZNÁME VÍTĚZE SOUTĚŽE VELIKONOČNÍCH KACHLIC  |  18. 4. 2018

V průběhu letošních Velikonoc vyhlásil tým Archtiles soutěž designu velikonočních kachliček. Odborná porota složená ze specialistů na velikonoční keramiku pak vybírala vítěze ze tří desítek soutěžních designů, které do Prahy zaslali architekti a jejich rodiny z celé České republiky. Největším překvapením bylo nečekaně široké spektrum soutěžních námětů, od abstraktních motivů přes moravské lidové ornamenty až po zcela konkrétní a realistické prvky, doplněné výjevy ze života jednotlivých autorů.

VELIKONOČNÍ KACHLICE  |  26. 3. 2018

Právě v těchto dnech vyráží do brněnských a pražských ulic naše hostesky, aby do studií a kanceláří našich architektů, designérů a spolupracovníků doručili snad už tradičního velikonočního beránka se zelenou mašličkou. Společně s ním letos dostanete také kachličku, z které za pomoci přiložené zelené fixy můžete vytvořit velikonoční kachličku, v naší firmě zvanou kachlice, a to od slova kraslice. Pokud nám její fotografii zašlete do 15. dubna 2018 na e-mail info@archtiles.cz zůčastní se vaše kachlice historicky první designové soutěže velikonočních kachlic. Naši odborníci v ní vyberou tu nejhezčí a rodinu autorů odmění výletem na Tropical Island do Berlína nebo školou vaření dle vlastního výběru. Pokud by byl výběr školy složitý, můžeme zařídit přípravu receptu z našeho videa Přejeme veselé Velikonoce!

APARICI CARPET V KROMĚŘÍŽI  |  23. 2. 2018

Ateliér Zabadalová dostal nelehký úkol, a to citlivě zrekonstruovat kavárnu Caffe Classic v historickém centru města Kroměříž. Velká výzva to byla hned na první pohled. Každý, kdo se někdy pustil do rekonstrukce staršího bytu či domu, nám dá za pravdu, že slova jako rovina nebo pravý úhel v tomto případě neexistují. Šárka Zabadalová se této výzvy nezalekla. A když pak při výběru podlahové krytiny padla volba na dlažbu Carpet od španělského výrobce Aparici, bylo jasné, že úkol dospěje ke zdárnému cíli. Troufáme si říci, že došlo k maximálnímu využití povrchové kresby, která každou nerovnost a nedokonalost doslova smetla pod koberec (ten v kavárně samozřejmě není!) a zároveň prostoru vtiskla nezaměnitelnou­ tvář.

ÚSPĚCHY NAŠÍ KERAMIKY  |  10. 12. 2017

Naše obklady a dlažby nám dělají radost. Objevují se totiž v projektech, které vyhrávají nejrůznější soutěže a ocenění. Obložili jsme například fasádu projektu Villa Atrium Bubeneč na Praze 6, kterou ocenili porotci v kategorii menších bytových projektů 19. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“ Více o soutěži si přečtete zde. Mezinárodní ocenění Red Dot pak získal projekt Budvarka od architektů z IO studia s našimi kachličkami v téměř hlavní roli. Archtiles produkty jsou součástí i velmi zdařilé rekonstrukce secesní vily s názvem Maria Karas v Jihlavě, jejíž proměny se ujali architekti Dagmar Velehradská a Miroslav Velehradský. Těšíme se na další úspěchy.

Fotoreport z brněnského koštu  |  28. 11. 2017

Tematicky jsme se tentokrát zaměřili na degustaci vybraných odrůdových vín z Polešovic, kde jste mohli ochutnat 112 vybraných vzorků, oceněných na nejlepších moravských koštech. V průběhu večera jste si jistě pochutnali na glazovaných žebírkách, játrech s tvrdostí 7 a dalších exkluzivních produktech z naší kachličkářské kuchyně.

Na závěr ještě pár statistik. Během večera se na showroomu vystřídalo téměř 100 hostů, kteří vypili přes 60 litrů vína. Slovy klasika, konzumace byla celkem slušná. Nejpilnější koštéři maratónci pak vydrželi až do půl 3 ráno.

Vážení přátelé, tímto bychom Vám za celý brněnský tým chtěli ještě jednou poděkovat, že jste s námi pili…

PS: I letos probíhala soutěž o titul koštéřa večera do naší síně slávy. Nemusíte se bát, opět výsledky nebudeme zveřejňovat.

PŘEDVÁNOČNÍ KOŠT POKLADŮ SLOVÁCKA 2  |  16. 11. 2017

Po velkém úspěchu listopadové ochutnávky vybraných vzorků slivovic před dvěma lety v Brně (viz. foto níže) jsme se rozhodli, že pro naše architekty, obchodní partnery a spolupracovníky 23. listopadu uspořádáme degustaci vybraných odrůdových vín, oceněných na nejprestižnějších moravských koštech. Dveře našeho brněnského showroomu (pro ten večer vinného sklepa) se otevřou v 18 hodin. Ochutnávku více než sedmdesáti vzorků doplní odborný výklad nejlepšího vinaře z Polešovic, k tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Kachlička. Stoly pak obložíme něčím k zakousnutí, nebudou chybět glazovaná žebra, játra s tvrdostí 7 dle Mohse, výběr z rektifikovaných evropských sýru, řízek s protiskluzem R12 a řada dalších exkluzivních produktů. Už teď se těšíme na další fotoreport!

A69 BEACH OPEN 17  |  18. 10. 2017

Možná proto, že nejsme architekti (nebo proto, že nehrajeme beachvolleyball) se ani letos nezůčastnil na konci srpna náš tým už osmého ročníků turnaje A69 BEACH OPEN 17. Bylo nám však velkou ctí tuto sportovní událost kulturního významu podpořit a umožnit tak letošním vítězům Jakubu Mikuláškovi a Petrovi Roupcovi z týmu RSJ Private Equity obhájit jejich loňský triumf. Druhé místo obsadili Libor Hrdoušek, Tomáš kroužil a střídající Radek Lampa z RA15, Jan Síba a Marian Volšík z AED Project vystoupili na třetí místo. Domácí tým A69 ve složení Erik Hocke a Roman Klimeš se umístil na 5. příčce. Gratulujeme!

Studijní cesta Německem  |  18. 9. 2017

Zažít architekturu naživo je stokrát lepší, než o ní slyšet v přednáškovém sále nebo číst na internetu. I proto v květnu vyrazila skupinka čtrnácti studentů a jejich dvě vedoucí z fakulty architektury ČVUT v Praze na čtyřdenní studijní cestu Německem. Na trase dlouhé bezmála dva tisíce kilometrů navštívili pestrou směsici slavných i pomíjených staveb: od exemplářů fašistické monumentality v Norimberku, přes intimní prostotu benediktinského kláštera v holandském Mamelis, Museum Kolumba v Kolíně nad Rýnem či Ostrov muzeí v Hombroichu… . Po cestě viděli ohromné věci, skicovali, diskutovali, srovnávali, zažívali i užívali. Danke schön, herr Šoustek!

Šestiúhelníky v POST Café & Bakery  |  6. 6. 2017

Máme zde povedenou realizaci z Brna. Kolega Jaroslav Bednařík zařídil, že oblíbené šestiúhelníkové obklady a dlažby kolekce Rewind zdobí brněnskou kavárnu a pekárnu POST Café & Bakery. Cílem designérky Petry Valentové bylo, aby v ní návštěvníci našli příjemnou a pohodovou atmosféru. Základní barevná škála proto přechází od čokoládově hnědé až po jemné odstíny šedožluté. Pro zdůraznění lehkosti a hravosti celého prostoru hledala designérka drobnější formát dlažby, který jí nabídla právě naše kolekce Rewind. Stěny v zápultí a na toaletách pak vyžadovaly povrch praktický, tj. omyvatelný a zároveň dekorativní. Jemný dekor se ale na obkladech nepravidelně opakuje i zde a navozuje tak pocit hravosti. Zastavte se na vynikající křupavé rohlíky a čerstvý chleba!

To byly ale krásné Velikonoce!  |  21. 4. 2017

Tři odvážné týmy hostesek rozvážely před Květnou nedělí po celé Praze velikonoční beránky. Zastihnout všechny naše architekty, spolupracovníky a odběratele není vždy jednoduché, ale tradice jsou zde proto, aby se dodržovaly i ve chvílích, kdy je ucpaná magistrála a není kde zaparkovat. V historii se totiž naši předkové při jejich dodržování setkávali i s mnohem většími překážkami. Doufáme, že vám beránci chutnali!