Vážení zákazníci, rádi bychom vás pozvali do nesmírně zajímavého, okouzlujícího a často překvapivého světa keramických dlažeb a obkladů, ve kterém se my sami, už několik let, pohybujeme jako ryba ve vodě.
Podívejte se, co skrýváme pod kachličkou, a nahlédněte nejenom do našich produktových novinek.

Kachličky na skládku nepatří.  |  23. 6. 2020

Každý rok děláme ve firmě větší úklid, při kterém vyřazujeme staré vzorky kachliček a dlaždiček. Kdo nás zná, tak si umí představit, o jak nepřeberné množství různých formátů, barev a materiálů se jedná! Koupelna z těchto vzorků, kdy je každý jiný, by se hodila tak možná do filmu o jako Alence v říši divů, i tak nám ale bylo líto vyhodit je na skládku.

A tak jsme dostali nápad, že by naše kachličky a dlaždičky mohly dobře posloužit někde jinde a lépe. Použili jsme náš Instagram a nabídli je široké veřejnosti v on-line světě. Zájem projevila například UMPRUM, ČVUT, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, Vnitroblok i řada fotografů. Kdybyste chtěli pomoci zachránit naše vzorky a věděli o někom, kdo by je ještě využil, kontaktujte nás na emailu t.novy@archtiles.cz

Velké formáty nebyly nikdy dostupnější!  |  18. 6. 2020

Zbrusu nové ceny velkoformátových materiálů nám otevírají obrovské možnosti využití. Kromě obložení fasád se velkoformátové materiály stávají čím dál častěji součástí úplně nových typů interiérů.

Díky skvěle nastaveným cenám nyní nic nebrání použití například v menším rodinném domě, který počítá s nižším rozpočtem na povrchové úpravy. Zdaleka se již nemusí jednat pouze o obklady v koupelnách. Velkoformátové materiály se dokonale hodí ke zútulnění obývacího pokoje či vyzdvihnutí pracovní plochy v kuchyni. Ve veřejně dostupných budovách reprezentativně poslouží k docílení souvislé plochy a bez problémů zvládne také silný provoz při použití na podlahách. Vícepodlažní stavby navíc hravě sloučí do jednoho designového celku.

Daleko většímu rozsahu uplatnění těchto materiálů nahrává kromě cenové dostupnosti i fakt, že obkladači si s velkými formáty už umí celkem hladce poradit a disponují také potřebným technickým vybavením.

Do výroby velkoformátů se proto s vervou pouští stále více keramiček. Nacházejí v nich neskutečný potenciál, který doposud ve svém portfoliu postrádaly.

Italská keramička Casalgrande Padana vytvořila zcela novou cenovou koncepci, o kterou bychom se s vámi rádi podělili:

Série Marmosmart se pyšní devíti typy designu mramoru. Díky novým technologiím představuje unikátní formát 90 × 270 cm v tloušťce pouhých 6 mm, jehož cena začíná na 1 199,–Kč/m2 bez DPH.


Dalším nováčkem ve sbírce sérií Casalgrande Padana je kolekce Macro. Čtyři poutavé vzory ve velké ploše učiní daný prostor bezesporu nepřehlédnutelným. Formát 118 × 236 cm nabízí v tloušťce 6,5 mm. Dle zvoleného odstínu a povrchu se pak odvíjí cena, která startuje na 1 299,–Kč/m2 bez DPH.


Stálice ve světě keramických mramorů a kamenů – kolekce Marmoker, Pietre di Paragone a Cemento přichází na trh s několika novými odstíny. Rozšiřují tím už tak velmi obsáhlé série zcela novými designy i formáty. Mezi nejzajímavější velký formát patří nově 90 × 180 cm v 10mm tloušťce. Jeho cena začíná dle zvolené série, povrchu a barvy na 1 150,–Kč/m2 bez DPH. Dále série nabízí neméně zajímavé velikosti 160 × 320 cm, 118 × 278 cm, 118 × 258 cm a 118 × 236 cm ad.

Dechberoucí efekt na sebe nenechá dlouho čekat!

Roušky z Moravy a konec karantény  |  8. 6. 2020

Těsně po Velikonocích jsme ve spolupráci s našim grafikem Jakubem Uksou vyrobili v moravské firmě nejvysivka.cz 750 krásně vyšívaných roušek se slováckými motivy, které jsme kombinovali s logem Archtiles. Čtyři speciální kurýři je pak během osmi dnů více méně úspěšně doručili na 240 adres architektů a designerů. Ti pak, za dodržení všech hygienických norem, navštívili s rouškami naše showroomy. I když jsou naše roušky krásné a bezesporu elegantní, tak už se moc těšíme na chvíli, až je všechny pověsíme na hřebík.

Jedenáct návrhů a všechny vítězné!  |  21. 5. 2020

Už třetím rokem jsme vyhlásili soutěž o design velikonoční kachlice (často nazývané krachličky). Ročník to byl vskutku netradiční, ostatně jako celá řada dalších věcí. Před hodnotící komisi se složitou spletí nařízení a příkazů nouzového stavu probojovalo nakonec jen jedenáct návrhů z Prahy a Brna.

Žádnému z nich ale nechyběla velikonoční atmosféra, nekonečná invence a už tradičně překvapující originalita jak námětů, tak také jejich zpracování. Vedle velikonočního kuřátka a jehňátka se na kachličkách objevil velikonoční kůň a k nemalému překvapení porotců nakonec i velikonoční žirafa.

A protože mimořádná doba vyžaduje mimořádné činy, rozhodla se naše odborná porota ocenit letos všechny soutěžící návrhy, a to dárkovým voucherem do výborných restaurací obložených našimi dlažbami a obklady, abychom je v současné nelehké situaci taky trochu podpořili. Těšíme se na další rok!

Velikonoční beránci pro seniory a pečovatele!  |  12. 5. 2020

Tato doba není lehká pro nikoho, pro seniory a jejich pečovatele pak především. Proto jsme se rozhodli rozdat trochu radosti a tradiční velikonoční beránky jsme namísto našim architektům a zákazníkům rozvezli klientům a personálu domovů pro seniory, kteří kvůli pandemii nemohli slavit Velikonoce se svými blízkými. Celkem jsme v devíti domovech rozdali 150 beránků a dostali za to spoustu krásných vzkazů. Děkujeme!

Mgr. Kateřina Kapičková, Mimoň

„…ráda bych poděkovala vaší organizaci za dar ve formě velikonočních beránků pro naše klienty. Těší nás, že jste si na nás vzpomněli, cítíme tak velkou podporu v dnešní nelehké době. Bylo to od vaší firmy moc milé, srdečně děkujeme. Klienti budou mít o víkendu sladkou snídani, určitě je potěší.”

Bc. Martina Martináková, Buchlovice

„Moc Vás zdravíme z Buchlovic!! Beránci udělali zvlášť našim zaměstnancům velikou radost!! Poděkování Vám zasílají všechny naše pradlenky, paní uklízečky, kuchařky, pánové z údržby, ale hlavně pečovatelky, zdravotní sestry a samozřejmě i my z administrativy. Některé tato Vaše pozornost dojala, škoda, že přes ty roušky ty emoce nejsou tak viditelné… Ještě jednou Vám všem děkujeme za krásné gesto!!!“

Novinky, news, novitá  |  28. 4. 2020

Neustále pro vás sledujeme novinky ze světa kachliček, i když nyní trochu jinak, než jsme byli doposud zvyklí.

Tentokrát využil výrobce Atlas Concorde namísto vyslání svých agentů přímo do vzorkoven formu videokonference k představení svých jarních novinek.

Ve společnosti dalších 50 členů z minimálně 17 států jsme zhlédli nové série, které vám milerádi co nejdříve představíme v našich showroomech.

Velikonoční soutěž 2020  |  14. 4. 2020

Už potřetí jsme vyhlásili velikonoční soutěž, která zaručeně zabaví nejenom rodinné týmy, ale také samostatné designéry a architekty! Namísto keramických kachliček si „zde“ stáhněte a vytiskněte papírovou předlohu. Soutěžíme až do 25. dubna, a to ve dvou kategoriích:

  1. samostatná kachlička s velikonočním motivem,
  2. sada kachliček s jakýmkoliv uměleckým motivem.

Fotografie soutěžních obrázků zasílejte na e-mail info@archtiles.cz , nebo vkládejte do svých Instastories a označte profil archtilescz

V loňském roce zvítězil v kategorii dětských designérů kreativní návrh od týmu Jana Řezáče, v kategorii dospělých soutěžících pak vyhrála Lucie Náhlovská. Zvláštní cenu dostalo i dílo Jany Zoubkové, založené na inovativní a pravidla nerespektující směsici čas a teček.

Vítězné designy letošního roku opět vyberou naši odborníci, konkrétní podoba skvělých cen bude upřesněna na základě aktuálních vládních vyhlášek. Nejlepší příspěvek sdílený ve vašich Instastories získá i další speciální ocenění.

Kdo je připraven, není překvapen.  |  31. 3. 2020

Aktuální stav nikdo nečekal. My vás ale podporujeme i v těchto situacích. Pro případnou rychlou potřebu elegantního řešení vašich projektů jsou zde naše skladové zásoby. V podstatě náhodou jsme ještě před uzavřením továren i hranic naskladnili dostatečné množství dlažeb série RE_SOLUTION od italského výrobce RAGNO ve formátu 75×75 cm. O našich skladových zásobách, individuálních schůzkách v showroomech a dalších možnostech podpory toho, aby práce nestála, vás s radostí informují naši obchodní zástupci.

Naše kachličky v pivovaru!  |  13. 3. 2020

Mladá Boleslav má od loňského roku svůj první pivovar. Název eMBe i vizuální identita prostoru našla inspiraci v legendárním a slavném modelu Škoda 1000 MB. Obnovu dlouho chátrající barokní sladovny dostala na starost dvojice architektek ze studia Konceptual, která se inspirovala místní automobilovou tradicí a celý industriální prostor doplnila elegantními detaily připomínajícími slávu mladoboleslavské “škodovky”. Své místo v inspirativním projektu našla i naše keramika. Doplnila původní terakotovou dlažbu. Na toaletách najdete sérii Concept od Ragno a sérii Patina od výrobce Apavisa, v restauraci pak bílé obklady Altair. Více se o projektu dozvíte v rozhovoru s architektkou Barborou Mluvkovou. Děkujeme za krásnou spolupráci!

Naše kachličky na Instagramu!  |  11. 3. 2020

Tak už i v Archtiles máme Instagram! Na našem profilu několikrát týdně zveřejňujeme aktuální informace a novinky z kouzelného světa dlažeb a obkladů. Mezi novými designy, tipy na využití a dalšími zajímavostmi od našich oblíbených výrobců se občas objevíme také my, a to s vlastními radami a doporučeními. Budeme rádi, když nás začnete sledovat. Získáte tak přehled nejen o těch nejlepších produktech na trhu, ale také o tom, jak to vypadá v našich showroomech a jak to mezi kachličkami sluší našim kolegyním i kolegům.

Tímto vás zveme na náš Instagram ArchtilesCZ.

Uzená radost  |  10. 1. 2020

Z řeznictví u Kusáků v Ostrožské Nové Vsi na Moravě jsme do Prahy přivezli 600 kusů voňavé slaniny, což je půl tuny uzeného masa. Z kolika to bylo prasat nedokážeme odhadnout… raději… Slaniny jsme zabalili do 300 m2 látky a do 2 km lýka. Zdá se, že se naši milí architekti, kamarádi a klienti na slaniny opravdu těší. Jeden architekt nám dokonce dal adresu na tchána, abychom ji doručili k němu, protože on byl v Řecku a nechtěl o ni přijít. Jak dle výrazu tchána usoudila naše hosteska, o ni stejně přišel… Jednu slaninu jsme po domluvě nechali za plotem a doufáme, že ji nesnědl sousedův pes.

Co ukázala skrytá kamera  |  20. 12. 2019

Naše společnost Archtiles už několik let propaguje keramickou kachličku jakožto praktický a vítaný vánoční dárek. Její obliba rok od roku stoupá, každý prosinec o ni píše Ježíškovi průměrně o 4, 5 dětí více než v roce předchozím. Dva ze sta dospělých architektů pak o ní tajně sní. Kachličkami se obdarováváme také v rámci kolektivu. A proto jsme se rozhodli zjistit, jak s nimi nakládají naši kolegové. Výsledek nás opravdu překvapil. Posuďte sami zde.

Cersaie 2019  |  4. 11. 2019

Na přelomu září a října jsme pro vás vyrazili na veletrh Cersaie a vrátili se s konstatováním, že továren na výrobu obkladů a dlažeb neubylo, lidí naopak přibylo, zajímavých novinek je jako šafránu a italská káva je pořád stejně dobrá. I přesto se v našich showroomech brzy objeví několik zajímavých vybraných kousků, kterými můžete ozdobit své skvělé projekty. Už teď se těšíme na vás i na ně!

Tradiční teambuilding  |  1. 11. 2019

Letošní teambuilding jsme věnovali poznávání naší krásné země a navštívili přitom jižní Čechy. Zde je pak přehled výsledků teambuildingových aktivit, které byly, ostatně jako vždy, pečlivě naplánovány.

Chytání ryb: výsledek 0 ryb ke konzumaci. Původní informace zněla, že v rybníce je dokonce i 10kilový kapr. Správně ale mělo zaznít, že je tam v podstatě jen on a ještě k tomu je přežraný natolik, že nereaguje na žádnou z legálních nástrah. Kolegyně Leona pak chytla kámen, který vydávala za utrhnutou rybu.

Kroket: zde původně zcela poklidná hra získala na atraktivitě a dramatičnosti díky nezvyklé sportovní pomůcce HIBERNAL 2015 od pana Vaďury.

Střelba ze vzduchovky na terč: speciální cenu za zranění obočí a nejvíce vystřílených diabolek získal kolega Jaroslav Bednařík. Ten rovněž vyhrál disciplínu střelba v běhu, a to především proto, že byl jediným soutěžícím.

Letní zpravodajství z domova i ze světa  |  10. 10. 2019

Z domova: U Bednaříku v Brně mají nový přírůstek. Miminko skvěle prospívá a hrdý tatínek Jarda nyní tráví více času v práci.

Kolegyně Měšťánková se dobrovolně vdala. Pro členy našeho týmu to znamenalo celé dva týdny nedobrovolných dietologických prohřešků. Paní Motlíkové manželský stav vyloženě prospívá a my jí přejeme především hodně štěstí.

V akváriu, které se nalézá v Praze v kanceláři číslo 4, bylo ostatními rybami sežráno (nebo jiným způsobem uhynulo) 11,3 % ryb. V kanceláři číslo jedna zemřelo 100% ryb, tedy tu osamocenou chudinku spláchli bez známek života a smutečního obřadu do keramického expresu.

Ze světa: Jednotliví členové v průběhu tohoto roku navštívili následující destinace, odkud se všichni vrátili bez zranění s trvalými následky: Itálie, Řecko, Chorvatsko, Mauricius, Srí Lanka, Island, Rakousko, Německo, Polsko, Velká Británie, Slovensko, Švédsko, Belgie. Brňáci byli jednou v Praze, Pražáci v Uherském Hradišti i s Brňáky a Plzeňáky a Plzeňáci jak v Praze, tak v Hradišti.