Vážení zákazníci, rádi bychom vás pozvali do nesmírně zajímavého, okouzlujícího a často překvapivého světa keramických dlažeb a obkladů, ve kterém se my sami, už několik let, pohybujeme jako ryba ve vodě.
Podívejte se, co skrýváme pod kachličkou, a nahlédněte nejenom do našich produktových novinek.

Naše kachličky v pivovaru!  |  13. 3. 2020

Mladá Boleslav má od loňského roku svůj první pivovar. Název eMBe i vizuální identita prostoru našla inspiraci v legendárním a slavném modelu Škoda 1000 MB. Obnovu dlouho chátrající barokní sladovny dostala na starost dvojice architektek ze studia Konceptual, která se inspirovala místní automobilovou tradicí a celý industriální prostor doplnila elegantními detaily připomínajícími slávu mladoboleslavské “škodovky”. Své místo v inspirativním projektu našla i naše keramika. Doplnila původní terakotovou dlažbu. Na toaletách najdete sérii Concept od Ragno a sérii Patina od výrobce Apavisa, v restauraci pak bílé obklady Altair. Více se o projektu dozvíte v rozhovoru s architektkou Barborou Mluvkovou. Děkujeme za krásnou spolupráci!

Naše kachličky na Instagramu!  |  11. 3. 2020

Tak už i v Archtiles máme Instagram! Na našem profilu několikrát týdně zveřejňujeme aktuální informace a novinky z kouzelného světa dlažeb a obkladů. Mezi novými designy, tipy na využití a dalšími zajímavostmi od našich oblíbených výrobců se občas objevíme také my, a to s vlastními radami a doporučeními. Budeme rádi, když nás začnete sledovat. Získáte tak přehled nejen o těch nejlepších produktech na trhu, ale také o tom, jak to vypadá v našich showroomech a jak to mezi kachličkami sluší našim kolegyním i kolegům.

Tímto vás zveme na náš Instagram ArchtilesCZ.

Uzená radost  |  10. 1. 2020

Z řeznictví u Kusáků v Ostrožské Nové Vsi na Moravě jsme do Prahy přivezli 600 kusů voňavé slaniny, což je půl tuny uzeného masa. Z kolika to bylo prasat nedokážeme odhadnout… raději… Slaniny jsme zabalili do 300 m2 látky a do 2 km lýka. Zdá se, že se naši milí architekti, kamarádi a klienti na slaniny opravdu těší. Jeden architekt nám dokonce dal adresu na tchána, abychom ji doručili k němu, protože on byl v Řecku a nechtěl o ni přijít. Jak dle výrazu tchána usoudila naše hosteska, o ni stejně přišel… Jednu slaninu jsme po domluvě nechali za plotem a doufáme, že ji nesnědl sousedův pes.

Co ukázala skrytá kamera  |  20. 12. 2019

Naše společnost Archtiles už několik let propaguje keramickou kachličku jakožto praktický a vítaný vánoční dárek. Její obliba rok od roku stoupá, každý prosinec o ni píše Ježíškovi průměrně o 4, 5 dětí více než v roce předchozím. Dva ze sta dospělých architektů pak o ní tajně sní. Kachličkami se obdarováváme také v rámci kolektivu. A proto jsme se rozhodli zjistit, jak s nimi nakládají naši kolegové. Výsledek nás opravdu překvapil. Posuďte sami zde.

Cersaie 2019  |  4. 11. 2019

Na přelomu září a října jsme pro vás vyrazili na veletrh Cersaie a vrátili se s konstatováním, že továren na výrobu obkladů a dlažeb neubylo, lidí naopak přibylo, zajímavých novinek je jako šafránu a italská káva je pořád stejně dobrá. I přesto se v našich showroomech brzy objeví několik zajímavých vybraných kousků, kterými můžete ozdobit své skvělé projekty. Už teď se těšíme na vás i na ně!

Tradiční teambuilding  |  1. 11. 2019

Letošní teambuilding jsme věnovali poznávání naší krásné země a navštívili přitom jižní Čechy. Zde je pak přehled výsledků teambuildingových aktivit, které byly, ostatně jako vždy, pečlivě naplánovány.

Chytání ryb: výsledek 0 ryb ke konzumaci. Původní informace zněla, že v rybníce je dokonce i 10kilový kapr. Správně ale mělo zaznít, že je tam v podstatě jen on a ještě k tomu je přežraný natolik, že nereaguje na žádnou z legálních nástrah. Kolegyně Leona pak chytla kámen, který vydávala za utrhnutou rybu.

Kroket: zde původně zcela poklidná hra získala na atraktivitě a dramatičnosti díky nezvyklé sportovní pomůcce HIBERNAL 2015 od pana Vaďury.

Střelba ze vzduchovky na terč: speciální cenu za zranění obočí a nejvíce vystřílených diabolek získal kolega Jaroslav Bednařík. Ten rovněž vyhrál disciplínu střelba v běhu, a to především proto, že byl jediným soutěžícím.

Letní zpravodajství z domova i ze světa  |  10. 10. 2019

Z domova: U Bednaříku v Brně mají nový přírůstek. Miminko skvěle prospívá a hrdý tatínek Jarda nyní tráví více času v práci.

Kolegyně Měšťánková se dobrovolně vdala. Pro členy našeho týmu to znamenalo celé dva týdny nedobrovolných dietologických prohřešků. Paní Motlíkové manželský stav vyloženě prospívá a my jí přejeme především hodně štěstí.

V akváriu, které se nalézá v Praze v kanceláři číslo 4, bylo ostatními rybami sežráno (nebo jiným způsobem uhynulo) 11,3 % ryb. V kanceláři číslo jedna zemřelo 100% ryb, tedy tu osamocenou chudinku spláchli bez známek života a smutečního obřadu do keramického expresu.

Ze světa: Jednotliví členové v průběhu tohoto roku navštívili následující destinace, odkud se všichni vrátili bez zranění s trvalými následky: Itálie, Řecko, Chorvatsko, Mauricius, Srí Lanka, Island, Rakousko, Německo, Polsko, Velká Británie, Slovensko, Švédsko, Belgie. Brňáci byli jednou v Praze, Pražáci v Uherském Hradišti i s Brňáky a Plzeňáky a Plzeňáci jak v Praze, tak v Hradišti.

1 000 litrů burčáku rozvezeno!  |  27. 9. 2019

Po Praze, Brně i Plzni jsme v druhé polovině září mezi místní architekty rozdistribuovali více než malé množství burčáku. Z vinařství pana Vaďury v Polešovicích jsme do Prahy ve 20 barelech po 50 litrech přivezli celých 1000 litrů burčáku, do Plzně 80 litrů a do Brna pak 350 litrů tohoto lahodného alkoholického nápoje. V Praze hostesky navštívily 283 adres a cestou se jim rozlilo jen 5 litrů burčáku. Najely přitom 1200 km, dvěma litry burčáku uplatily jednoho policajta, 12 lidí si od nich burčák chtělo koupit na parkovišti a jistý pán pak rovnou při stání na semaforu. Jeden z pražských architektů už hostesky vyhlížel z okna, další architektka pak byla mile překvapená ve chvíli, kdy zjistila, že hostesky vezou burčák a ne nějaké obyčejné vzorky kachliček. Na rozdíl od loňských let tentokrát žádný burčák neexplodoval. Už teď se všichni těšíme na rozvoz slanin.

Anetě Švandové se u nás líbilo.  |  15. 1. 2019

Do našeho showroomu zavítala interiérová designérka Aneta Švandová, a to rovnou se svou klientkou, která si do svého domu pro velkou rodinu vysnila novou koupelnu ve venkovském stylu. Jsme rádi, že se jí u nás líbilo stejně tak, jakože se rekonstrukce koupelny s naší dlažbou Carpet Sand Natural v rozměru 50×100 cm povedla na výbornou. A tady je odkaz na její krásný blog. Děkujeme!

Znáte náš youtube kanál?  |  30. 12. 2018

Smažení kachliček, kachličky ve vánoční koledě, předvánoční prodej kachliček, kachličky jako ideální vánoční dárek, zdobení stromečku kachličkami nebo nahrazení kapřích šupin obkladovými materiály. To jsou některá z témat našich vánočních videí, která pro vás každoročně s láskou a s radostí natáčíme vždy měsíc před Vánoci. Pokud vám některé z těchto dnes už legendárních děl uniklo, můžete si je při dopolední kávě v práci prohlédnout na našem youtube kanále. Zařadili jsme na něj i nějakou tu odbornou osvětu, kterou ale můžete jednoduše přeskočit.

Není podzim bez burčáku.  |  9. 10. 2018

Většina lidí se na podzim příliš netěší. My ano. Jedním z důvodů radosti je také náš tradiční rozvoz moravského burčáku. Ten letošní nás velmi překvapil. Nejen že, navzdory očekávání, rozvážená tekutina ani jednou neexplodovala, ale ještě jsme od pana architekta Tomáše Beránka z brněnského ARKI studia dostali toto krásné poděkování. Snad udělá radost i vám.

Burčák z Archtajlu

Dělám tlusté čáry, nevšímám si detailů, protože jsem vypil celý burčák z Archtajlu.

Náramně mi pomáhá tahle jejich péče, zvlášť když dojdou nápady a do bot mi teče.

Burčák tělem proudí, do hlavy i do klády, s chutí zase navrhuji, všude dlažby, obklady.

Investor už pochopil, za koho já kopu, když objevil v návrhu obložení stropu.

Naše podpora cesty studentů ČVUT do Německa  |  24. 7. 2018

Stejně jako loni vyrazila i letos skupina studentů architektury z pražské ČVUT na putování Německem. Cílem cesty, která proběhla také díky naší podpoře, byla nová a kontroverzní, obdivovaná i kritizovaná budova filharmonie v Hamburku od architektů J. Herzoga a P. de Meurona. Studenti se mohli přesvědčit o tom, jak stavba elegantně dominuje hamburskému přístavu, prohlédnout si její živou a skleněnou fasádu a také si projít strohé interiéry. Ve velkém sále si poslechli varhanní zkoušku a v kavárně pak diskutovali o tom, co znamená překročit rozpočet stavby. Krásné stavby viděli studenti také cestou do Hamburku. Pokud se po ní vydáte i vy, prohlédněte si předválečnou školu Bauhaus v Dessau, Lutherovo muzeum a galerii v Eislebenu a moderní kostely a knihovnu od Alvara Aalta ve Wolfsburgu. Dá vám to víc, než týdny přednášek v univerzitní aule!

Špekáček uprostřed Prahy  |  20. 6. 2018

14. června se na terase Rosmarin Business Centra, ve kterém se nachází náš pražský showroom, sešli přátelé dlažeb, obkladů a grilovaných pokrmů, aby se za doprovodu letních melodií inspirovali do nadcházejících vlahých večerů dobrým jídlem, pitím a samozřejmě i nějakou tou kachličkou. Odbornou diskuzi za doprovodu saxofonu vyvolala první česká výstava obkladů a dlažeb vhodných k servírování grilovaných pokrmů. Po vyhlášení nočního klidu po desáté hodině večerní se její účastníci odebrali k dalším konzultacím přímo do showroomu Archtiles v sedmém patře. V průběhu večera se podávali typické pokrmy české grilovačky, obohacené o méně netradiční pochoutky jako například ananas s kešu oříšky nebo kvalitní masový špekáček, který si hosté sami opékali na připravených prutech. Jako dárek na rozloučenou byla připravena speciální BBQ jahodová omáčka od šéfkuchaře Jana Pípala, kterou si mnozí pletli s marmeládou. Hostitelům to ale nevadilo, mnohem důležitější podle nich je, aby si lidé obecně nepletli pivo s vínem. Děkujeme za účast a uveřejňujeme pouze ty fotografie, které nejsou v rozporu s GDPR.

Malá letní generálka  |  28. 5. 2018

Blíží se léto a s ním i dlouhé horké večery naplněné vůní grilovaných pokrmů, chutí osvěžujícího vína a vyprávěním pravdivých i zcela smyšlených příběhů. A právě takový, zcela neformální, večer bychom těsně před začátkem léta chtěli společně s našimi spolupracovníky, kolegy, architekty a dalšími zákazníky strávit 14. června od 18:30 hodin na terase u našeho pražského showroomu. Adresa je Dělnická 12, Holešovice. Cimbálovou muziku výjimečně nahradí saxofon a letní melodie, v doprovodu vybraných moravských vín a piva se budou podávat grilované speciality. Zájemce o odbornou diskuzi překvapí malá výstava obkladů a dlažeb vhodných k servírovaní grilovaných pokrmů, pro všechny je pak připraven opékací prut a špekáček. Už teď se těšíme na společně strávený čas!

SHOWROOM V PANELOVÉM BYTĚ  |  2. 5. 2018

Designérka Hedvika Novotná ze studia NOVOdesign přihlásila do soutěže Interiér roku rekonstrukci panelového bytu 1+1 a v kategorii “Rekonstrukce”. Obklady a dlažby jí do tohoto zdařilého projektu dodával náš brněnský kolega Michal Štarman, na fotkách tak můžete obdivovat produkty od výrobce Refin. Více si o odvážné rekonstrukci přečtěte na idnes.cz. A my držíme palce všem, kdo pro podobné projekty najdou odvahu!