Vážení zákazníci, rádi bychom vás pozvali do nesmírně zajímavého, okouzlujícího a často překvapivého světa keramických dlažeb a obkladů, ve kterém se my sami, už několik let, pohybujeme jako ryba ve vodě.
Podívejte se, co skrýváme pod kachličkou, a nahlédněte nejenom do našich produktových novinek.

Položit hrnec na kuchyňskou linku  |  13. 3. 2017

Skvrny od červeného vína nebo citrónů, poškození chemikáliemi, složité čištění. Tak přesně s těmito problémy, které běžně odrazují od mramorových kuchyňských linek, se už nesetkají ti, kdo ve své kuchyni, namísto přírodního kamene, dali šanci kolekci I NATURALI italského výrobce LAMINAM. Architektka použila v kuchyni novostavby velkoformátovou keramickou desku a chválí si nejenom bezproblémové čištění, ale také menší potřebu opatrnosti při krájení surovin a při odkládání kuchyňského nádobí. Poznali byste, že v kuchyni nemá přírodní kámen, ale keramiku?

Radka Valová z ateliéru OOOOX a kachličky u kolekce Terra  |  24. 2. 2017

V loňském roce jsme se stali součástí projektu SQUAT iD23, a to díky architektce Radce Valové, která si pro realizaci jednoho z výstavních bytů vybrala u nás v showroomu kachličky z kolekce Terra od italského výrobce Marca Corona. Kolekce vystihuje hravá 20. léta, spojuje ducha minulosti se současným designem a dokazuje, že do moderních interiérů mohou patřit i vzory z uplynulých dekád. Nejen o této kolekci se píše v novém článku na insidecor.cz.

Šestiúhelníky v prvorepublikovém domě  |  21. 2. 2017

Interiér bytu v prvorepublikovém domě na Praze 1 prošel modernizací, která měla zachovat atmosféru domu, netvářit se příliš moderně, a přitom vnést do projektu současné prvky. Rekonstrukce zahrnovala vstupní prostor, koupelnu a kuchyni, po čase budou následovat ostatní místnosti. Architekt Marek Povolný ze studia Gama s.r.o. zvolil šestiúhelníkové obklady ze série Ragno Rewind v odstínech polvere, vanilla, peltro, corda a argilla. Vzrůstající obliba šestiúhelníkových obkladů a dlažeb je podle něj zapřičiněná tím, že hexagon je sice moderní dlaždička, má v sobě ale i jisté retro kouzlo. Proto se skvěle hodí do rekonstrukcí. Podle architekta Povolného jde o reakci na dlouhotrvající trend úplně „čistých“ ploch v obkladech a dlažbách. Hexagon tuto čistotu výrazu i nadále zachovává, svým tvarem do ní ale vnáší i zajímavý, neotřelý detail.

A je to za námi!  |  4. 1. 2017

Konec roku 2016 byl hektický. Než přišel Štedrý den a vánoční svátky, které jsme strávili s těmi nejbližšími, stihly naše hostesky na 261 pražských adres rozvést více než 300 ks moravských slanin a ujet přitom 813 km. Na rozdíl od podzimního burčáku jim tentokrát v autě nic nevybouchlo a všechny slaniny byly doručeny v tom nejlepším možném stavu. Zatímco kolegové v Brně a Plzni rozváželi legendární slaniny po vlastní ose, pražská kancelář natočila další z našich vánočních videí. Žádná kachlička nebyla zraněna, krev je umělá a před mrazem chránila štáb i herce moravská slivovica.

Přejeme příjemný vstup do roku 2017 a těšíme se na další zážitky!

Adventní ArchchitektiCZ v Praze.  |  19. 12. 2016

V Praze se sešli nejen zasloužilí architekti Ladislav Lábus a Josef Pleskot, ale i architekt a herec David Vávra či zakladatel jedné z největších českých kanceláří Jakub Cigler. Tuto čtveřici pak doplnili mladší architekti Szymon Rozwałka a Luka Križek, kteří si svou kariéru teprve budují. Téma „Architektura – umění nebo řemeslo“ hosty zavedlo na klikatou cestu od vzpomínek na to, jak tvořili v mladším věku, přes téma nekonečné snahy o jednoduchost, až po odmítnutí jakkoli architekturu vůbec rozlišovat na část uměleckou a řemeslnou. Jsme rádi, že se toto setkání podařilo uskutečnit a že jsme měli příležitost vidět řadu renomovaných i nadějných a osobnostně i věkově velmi odlišných architektonických hvězd pěkně pohromadě. Přes výraznou různorodost se aktéři na řadě názorů shodli a dokázali vnést do debaty řadu svěžích postřehů, vtipných poznámek i osobitějších soudů. Snad se touto akcí podařilo zase o kousek víc odkrýt, jací opravdu jsou čeští architekti, o čem přemýšlejí a co je tíží.

Hřebíček, skořice a možná také rum  |  28. 11. 2016

Hřebíček, skořice a možná také rum jsou některé z přísad generacemi prověřeného receptu na svařené víno rodiny Bednaříků z Polešovic, které Vám od 28. listopadu do 16. prosince nabídneme v našem showroomu. Vzhledem k předchozím zkušenostem doporučujeme přijít pěšky a v odpoledních hodinách. Pro ty, kterým tajná receptura zachutná natolik, že nestihnou další adventní program s rodinou nebo kolegy, máme připravené alibi. Do prázdné krabice od vína Vám zabalíme katalogy našich nejoblíbenějších kolekcí. Nikdo tak nebude pochybovat o tom, že Vás k nám nepřilákala vůně hřebíčku a badyánu, ale série Concept, Sorrento nebo výrobce Mutina. Těšíme se na Vás, Archtiles team Brno.

Architekti CZ v Olomouci  |  2. 11. 2016

Dne 13.10.2016 po­kračoval pravidelný cyklus diskusních večerů Architekti CZ. Azylem pro tuto akci se tentokrát stalo Muzeum umění v Olomouci. Nad tématem „ Architektura – historismu nebo novotvar“, aneb zásahy do historického jádra města, přijeli diskutovat architekti Vlado Milunić, Marek Štěpán, Jan Šépka, Szymon Rozwałka, Ondřej Chybík a historička Martina Mertová. Reprezentovat naši firmu a šířit osvětu v oblasti obkladů a dlažeb se vydali brněnští velvyslanci Jarda a Michal, kteří si pro příchozí připravili široko škálu tenkostěnných materiálu od výrobce Laminam a netradiční mozaiky Sergio Savino.

V rámci diskuze se stihlo probrat nepřeberné množství témat. Bylo zajímavé pozorovat přímou konfrontaci názorů architekta a historika, kteří ne vždy žijí ve vzájemné symbióze. Nejžhavějším tématem celé diskuze se bezesporu stal plánovaný projekt Šantovka Tower. Výsledný názor by se dal stručně popsat větou Marka Štěpána: „Je to jakási převaha investičního záměru nad architekturou a zdravým rozumem.“ Byl by projekt přínosem nebo bude hyzdit historické centrum Olomouce a široké okolí? Na výsledek si budeme muset ještě počkat.

Naše obklady na Karlově náměstí  |  5. 10. 2016

Na přání australského investora, který chtěl kuchyni s industriálními detaily a mosaznými doplňky, zvolil pan architekt Pavel Kostka ze studia ČTYŘI STĚNY pro rekonstrukci třípokojového bytu na Karlově náměstí v Praze materiál od společnosti Altair. Jsme hrdí na to, že jsme do takto zdařilé rekonstrukce koupelny a kuchyně mohli dodat dlažby a obklady právě od tohoto výrobce.

Opravdu nesnadná distribuce.  |  27. 9. 2016

V posledních dvou týdnech jsme se kromě prodeje dlažeb a obkladů zabývali také distribucí jedné velmi delikátní a nevypočítatelné tekutiny. Má schopnost vybouchnout v láhvi, zvýšit lepkavost jakéhokoliv povrchu, zkomplikovat většinu naplánovaných akcí, nerespektovat daná prostorová omezení a vylít se z přepravky přesně ve chvíli, kdy si to opravdu, ale opravdu vůbec nepřejete. Tato tekutina těžko specifikovatelné barvy se jmenuje burčák. Do Prahy a do Brna byla dovezena z moravských Polešovic. Přímo v našich showroomech jsme ji rozlili do připravených lahví a předali hosteskám, které s ní pak obratně manévrovali uprostřed městské dopravy.

Pokud se nám přes veškerou snahu nepodařilo někomu z našich odběratelů burčák doručit, oznamte to, prosím na naši adresu info@archtiles.cz. I přes rizika s manipulací spojená to obratem napravíme. Prozatím budeme i nadále pokračovat v prodeji kachliček, ve volném čase pak v drhnutí lepkavých koberců a interiérů našich aut.

Garsonka se šestiúhleníky.  |  15. 9. 2016

Záměrem Aleny Koubové ze studia KOUBA INTERIER bylo vytvořit interiér v příjemných neutrálních barvách, ozvláštněný zajímavými prvky. Začali tedy podlahou. V obytné místnosti jsou repasované parkety, v chodbě a koupelně pak výrazná šestiúhelníková dlažba ze série REWIND. Stejný motiv použili také do kuchyně mezi skříňky. Velkoformátový obklad ze stejné série je i v koupelně, sprchový kout pak zdobí stěna z jednobarevných šestiúhelníků. Podívejte se, jak funguje kombinace repasovaných parket a keramických šestiúhelníků. Za nás to dopadlo na jedničku, jako hodnocení tedy udělujeme pět kachliček z pěti!

Všechny krásy dovolených.  |  6. 9. 2016

Drazí nefalšovaní přátelé, tak jako dětem s nástupem do školy končí vysněné měsíce prázdnin, uklidňuje se i pro nás, pracující, období návalu práce z důvodu zaskakování za kolegy, kteří si užívají dovolených, a začíná doba trestů za dovolenou vlastní. Tyto tresty mají podobu laviny nepřečtených mailů a jiných neodkladných restů.

Je až k nevíře, jak rozmanitě jsme prázdniny v Archtiles trávili. Někdo mohl na pláži jen posedávat, jiní se věnovali poměrně pasivnímu sportu rybaření. Úlovky pak odpovídaly vynaloženému úsilí. Našli se však i jedinci, kteří se zkrátka nemohli jen tak povalovat na hromadách písku (tedy jedné z důležitých surovin pro výrobu dlažeb a obkladů) … a museli tvořit. Největšího úspěchu však opět dosáhl kolega Ing. Jaroslav Bednařík, který náš blog pravidelně obohacuje o nejrůznější rekordy. Tentokrát může hrdě oznámit, že se stal otcem a na mateřskou dovolenou tak na pár měsíců poslal svoji ženu.

ZMĚNA V NAŠEM TEAMU  |  30. 8. 2016

Klára Burešová se už několik let s velkým úspěchy učí španělsky. Proto se rozhodla odstěhovat do Barcelony. A protože ve Španělsku prozatím žádnou pobočku nemáme, bude tam pracovat u nového zaměstnavatele­.Klářiny klienty bude mít od září na starosti Lucie Pucková, která se o jejich současné i budoucí projekty postará se stejnou péčí jako Klára doposud. Kláře tak přejeme hodně štěstí se Španěly a vám všem další příjemnou spolupráci s našim teamem.

Máte pocit, že se v létě nic neděje?  |  11. 8. 2016

Pro všechny, kdo si do teď mysleli, že léto je obdobím, kdy se vše podstatné děje mimo kancelář, máme zcela převratnou informaci. Přátelé, jsou místa, kde tomu tak není! A jedním z nich je i náš nový showroom v Plzni, který kolegyně Lucka Koubíková otevřela už na začátku května. Od té doby stihla celou řadu významných věcí. Kromě naplánování a následného zrušení data slavnostního otevření se jedná především o vystavení produktů od výrobce Atlas Concorde, Refin a Ragno, čímž rozšířila nabídku obkladů a dlažeb nejen v showroomu Archtiles, ale také v celé Plzni! Aktuálně pak pracuje na vyvzorkování celé nabídky výrobce Ragno s expozitory na míru. Přijďte se k nám podívat!