V průběhu letošních Velikonoc vyhlásil tým Archtiles soutěž designu velikonočních kachliček. Odborná porota složená ze specialistů na velikonoční keramiku pak vybírala vítěze ze tří desítek soutěžních designů, které do Prahy zaslali architekti a jejich rodiny z celé České republiky. Největším překvapením bylo nečekaně široké spektrum soutěžních námětů, od abstraktních motivů přes moravské lidové ornamenty až po zcela konkrétní a realistické prvky, doplněné výjevy ze života jednotlivých autorů.

Vyhlásit vítěze bylo nesmírně obtížné, nakonec se to ale povedlo. V kategorii dětských designérů zvítězil kreativní návrh od týmu Jana Řezáče, který svůj návrh prezentoval jak samostatně, tak už i jako keramický obklad na stěně.

V kategorii dospělých soutěžících pak vyhrává Lucie Náhlovská, a to i přesto, že nedodržela požadavek zelené barvy. Náš odborný tým se ale usnesl, že se nejspíš jednalo o aktuálně moderní imitaci.

Porota nakonec vyhlásila i zvláštní cenu, kterou získává dílo Jany Zoubkové, založené na inovativní a pravidla nerespektující směsici čar a teček.

Vítězům gratulujeme a všichni zúčastnění se mohou těšit na sladkou odměnu. A my se už teď těšíme na další ročník!