Vážení zákazníci, rádi bychom vás pozvali do nesmírně zajímavého, okouzlujícího a často překvapivého světa keramických dlažeb a obkladů, ve kterém se my sami, už několik let, pohybujeme jako ryba ve vodě.
Podívejte se, co skrýváme pod kachličkou, a nahlédněte nejenom do našich produktových novinek.

Špekáček uprostřed Prahy  |  20. 6. 2018

14. června se na terase Rosmarin Business Centra, ve kterém se nachází náš pražský showroom, sešli přátelé dlažeb, obkladů a grilovaných pokrmů, aby se za doprovodu letních melodií inspirovali do nadcházejících vlahých večerů dobrým jídlem, pitím a samozřejmě i nějakou tou kachličkou. Odbornou diskuzi za doprovodu saxofonu vyvolala první česká výstava obkladů a dlažeb vhodných k servírování grilovaných pokrmů. Po vyhlášení nočního klidu po desáté hodině večerní se její účastníci odebrali k dalším konzultacím přímo do showroomu Archtiles v sedmém patře. V průběhu večera se podávali typické pokrmy české grilovačky, obohacené o méně netradiční pochoutky jako například ananas s kešu oříšky nebo kvalitní masový špekáček, který si hosté sami opékali na připravených prutech. Jako dárek na rozloučenou byla připravena speciální BBQ jahodová omáčka od šéfkuchaře Jana Pípala, kterou si mnozí pletli s marmeládou. Hostitelům to ale nevadilo, mnohem důležitější podle nich je, aby si lidé obecně nepletli pivo s vínem. Děkujeme za účast a uveřejňujeme pouze ty fotografie, které nejsou v rozporu s GDPR.

Malá letní generálka  |  28. 5. 2018

Blíží se léto a s ním i dlouhé horké večery naplněné vůní grilovaných pokrmů, chutí osvěžujícího vína a vyprávěním pravdivých i zcela smyšlených příběhů. A právě takový, zcela neformální, večer bychom těsně před začátkem léta chtěli společně s našimi spolupracovníky, kolegy, architekty a dalšími zákazníky strávit 14. června od 18:30 hodin na terase u našeho pražského showroomu. Adresa je Dělnická 12, Holešovice. Cimbálovou muziku výjimečně nahradí saxofon a letní melodie, v doprovodu vybraných moravských vín a piva se budou podávat grilované speciality. Zájemce o odbornou diskuzi překvapí malá výstava obkladů a dlažeb vhodných k servírovaní grilovaných pokrmů, pro všechny je pak připraven opékací prut a špekáček. Už teď se těšíme na společně strávený čas!

SHOWROOM V PANELOVÉM BYTĚ  |  2. 5. 2018

Designérka Hedvika Novotná ze studia NOVOdesign přihlásila do soutěže Interiér roku rekonstrukci panelového bytu 1+1 a v kategorii “Rekonstrukce”. Obklady a dlažby jí do tohoto zdařilého projektu dodával náš brněnský kolega Michal Štarman, na fotkách tak můžete obdivovat produkty od výrobce Refin. Více si o odvážné rekonstrukci přečtěte na idnes.cz. A my držíme palce všem, kdo pro podobné projekty najdou odvahu!

ZNÁME VÍTĚZE SOUTĚŽE VELIKONOČNÍCH KACHLIC  |  18. 4. 2018

V průběhu letošních Velikonoc vyhlásil tým Archtiles soutěž designu velikonočních kachliček. Odborná porota složená ze specialistů na velikonoční keramiku pak vybírala vítěze ze tří desítek soutěžních designů, které do Prahy zaslali architekti a jejich rodiny z celé České republiky. Největším překvapením bylo nečekaně široké spektrum soutěžních námětů, od abstraktních motivů přes moravské lidové ornamenty až po zcela konkrétní a realistické prvky, doplněné výjevy ze života jednotlivých autorů.

VELIKONOČNÍ KACHLICE  |  26. 3. 2018

Právě v těchto dnech vyráží do brněnských a pražských ulic naše hostesky, aby do studií a kanceláří našich architektů, designérů a spolupracovníků doručili snad už tradičního velikonočního beránka se zelenou mašličkou. Společně s ním letos dostanete také kachličku, z které za pomoci přiložené zelené fixy můžete vytvořit velikonoční kachličku, v naší firmě zvanou kachlice, a to od slova kraslice. Pokud nám její fotografii zašlete do 15. dubna 2018 na e-mail info@archtiles.cz zůčastní se vaše kachlice historicky první designové soutěže velikonočních kachlic. Naši odborníci v ní vyberou tu nejhezčí a rodinu autorů odmění výletem na Tropical Island do Berlína nebo školou vaření dle vlastního výběru. Pokud by byl výběr školy složitý, můžeme zařídit přípravu receptu z našeho videa Přejeme veselé Velikonoce!

APARICI CARPET V KROMĚŘÍŽI  |  23. 2. 2018

Ateliér Zabadalová dostal nelehký úkol, a to citlivě zrekonstruovat kavárnu Caffe Classic v historickém centru města Kroměříž. Velká výzva to byla hned na první pohled. Každý, kdo se někdy pustil do rekonstrukce staršího bytu či domu, nám dá za pravdu, že slova jako rovina nebo pravý úhel v tomto případě neexistují. Šárka Zabadalová se této výzvy nezalekla. A když pak při výběru podlahové krytiny padla volba na dlažbu Carpet od španělského výrobce Aparici, bylo jasné, že úkol dospěje ke zdárnému cíli. Troufáme si říci, že došlo k maximálnímu využití povrchové kresby, která každou nerovnost a nedokonalost doslova smetla pod koberec (ten v kavárně samozřejmě není!) a zároveň prostoru vtiskla nezaměnitelnou­ tvář.

ÚSPĚCHY NAŠÍ KERAMIKY  |  10. 12. 2017

Naše obklady a dlažby nám dělají radost. Objevují se totiž v projektech, které vyhrávají nejrůznější soutěže a ocenění. Obložili jsme například fasádu projektu Villa Atrium Bubeneč na Praze 6, kterou ocenili porotci v kategorii menších bytových projektů 19. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“ Více o soutěži si přečtete zde. Mezinárodní ocenění Red Dot pak získal projekt Budvarka od architektů z IO studia s našimi kachličkami v téměř hlavní roli. Archtiles produkty jsou součástí i velmi zdařilé rekonstrukce secesní vily s názvem Maria Karas v Jihlavě, jejíž proměny se ujali architekti Dagmar Velehradská a Miroslav Velehradský. Těšíme se na další úspěchy.

Fotoreport z brněnského koštu  |  28. 11. 2017

Tematicky jsme se tentokrát zaměřili na degustaci vybraných odrůdových vín z Polešovic, kde jste mohli ochutnat 112 vybraných vzorků, oceněných na nejlepších moravských koštech. V průběhu večera jste si jistě pochutnali na glazovaných žebírkách, játrech s tvrdostí 7 a dalších exkluzivních produktech z naší kachličkářské kuchyně.

Na závěr ještě pár statistik. Během večera se na showroomu vystřídalo téměř 100 hostů, kteří vypili přes 60 litrů vína. Slovy klasika, konzumace byla celkem slušná. Nejpilnější koštéři maratónci pak vydrželi až do půl 3 ráno.

Vážení přátelé, tímto bychom Vám za celý brněnský tým chtěli ještě jednou poděkovat, že jste s námi pili…

PS: I letos probíhala soutěž o titul koštéřa večera do naší síně slávy. Nemusíte se bát, opět výsledky nebudeme zveřejňovat.

PŘEDVÁNOČNÍ KOŠT POKLADŮ SLOVÁCKA 2  |  16. 11. 2017

Po velkém úspěchu listopadové ochutnávky vybraných vzorků slivovic před dvěma lety v Brně (viz. foto níže) jsme se rozhodli, že pro naše architekty, obchodní partnery a spolupracovníky 23. listopadu uspořádáme degustaci vybraných odrůdových vín, oceněných na nejprestižnějších moravských koštech. Dveře našeho brněnského showroomu (pro ten večer vinného sklepa) se otevřou v 18 hodin. Ochutnávku více než sedmdesáti vzorků doplní odborný výklad nejlepšího vinaře z Polešovic, k tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Kachlička. Stoly pak obložíme něčím k zakousnutí, nebudou chybět glazovaná žebra, játra s tvrdostí 7 dle Mohse, výběr z rektifikovaných evropských sýru, řízek s protiskluzem R12 a řada dalších exkluzivních produktů. Už teď se těšíme na další fotoreport!

A69 BEACH OPEN 17  |  18. 10. 2017

Možná proto, že nejsme architekti (nebo proto, že nehrajeme beachvolleyball) se ani letos nezůčastnil na konci srpna náš tým už osmého ročníků turnaje A69 BEACH OPEN 17. Bylo nám však velkou ctí tuto sportovní událost kulturního významu podpořit a umožnit tak letošním vítězům Jakubu Mikuláškovi a Petrovi Roupcovi z týmu RSJ Private Equity obhájit jejich loňský triumf. Druhé místo obsadili Libor Hrdoušek, Tomáš kroužil a střídající Radek Lampa z RA15, Jan Síba a Marian Volšík z AED Project vystoupili na třetí místo. Domácí tým A69 ve složení Erik Hocke a Roman Klimeš se umístil na 5. příčce. Gratulujeme!

Studijní cesta Německem  |  18. 9. 2017

Zažít architekturu naživo je stokrát lepší, než o ní slyšet v přednáškovém sále nebo číst na internetu. I proto v květnu vyrazila skupinka čtrnácti studentů a jejich dvě vedoucí z fakulty architektury ČVUT v Praze na čtyřdenní studijní cestu Německem. Na trase dlouhé bezmála dva tisíce kilometrů navštívili pestrou směsici slavných i pomíjených staveb: od exemplářů fašistické monumentality v Norimberku, přes intimní prostotu benediktinského kláštera v holandském Mamelis, Museum Kolumba v Kolíně nad Rýnem či Ostrov muzeí v Hombroichu… . Po cestě viděli ohromné věci, skicovali, diskutovali, srovnávali, zažívali i užívali. Danke schön, herr Šoustek!

Šestiúhelníky v POST Café & Bakery  |  6. 6. 2017

Máme zde povedenou realizaci z Brna. Kolega Jaroslav Bednařík zařídil, že oblíbené šestiúhelníkové obklady a dlažby kolekce Rewind zdobí brněnskou kavárnu a pekárnu POST Café & Bakery. Cílem designérky Petry Valentové bylo, aby v ní návštěvníci našli příjemnou a pohodovou atmosféru. Základní barevná škála proto přechází od čokoládově hnědé až po jemné odstíny šedožluté. Pro zdůraznění lehkosti a hravosti celého prostoru hledala designérka drobnější formát dlažby, který jí nabídla právě naše kolekce Rewind. Stěny v zápultí a na toaletách pak vyžadovaly povrch praktický, tj. omyvatelný a zároveň dekorativní. Jemný dekor se ale na obkladech nepravidelně opakuje i zde a navozuje tak pocit hravosti. Zastavte se na vynikající křupavé rohlíky a čerstvý chleba!

To byly ale krásné Velikonoce!  |  21. 4. 2017

Tři odvážné týmy hostesek rozvážely před Květnou nedělí po celé Praze velikonoční beránky. Zastihnout všechny naše architekty, spolupracovníky a odběratele není vždy jednoduché, ale tradice jsou zde proto, aby se dodržovaly i ve chvílích, kdy je ucpaná magistrála a není kde zaparkovat. V historii se totiž naši předkové při jejich dodržování setkávali i s mnohem většími překážkami. Doufáme, že vám beránci chutnali!

Položit hrnec na kuchyňskou linku  |  13. 3. 2017

Skvrny od červeného vína nebo citrónů, poškození chemikáliemi, složité čištění. Tak přesně s těmito problémy, které běžně odrazují od mramorových kuchyňských linek, se už nesetkají ti, kdo ve své kuchyni, namísto přírodního kamene, dali šanci kolekci I NATURALI italského výrobce LAMINAM. Architektka použila v kuchyni novostavby velkoformátovou keramickou desku a chválí si nejenom bezproblémové čištění, ale také menší potřebu opatrnosti při krájení surovin a při odkládání kuchyňského nádobí. Poznali byste, že v kuchyni nemá přírodní kámen, ale keramiku?

Radka Valová z ateliéru OOOOX a kachličky u kolekce Terra  |  24. 2. 2017

V loňském roce jsme se stali součástí projektu SQUAT iD23, a to díky architektce Radce Valové, která si pro realizaci jednoho z výstavních bytů vybrala u nás v showroomu kachličky z kolekce Terra od italského výrobce Marca Corona. Kolekce vystihuje hravá 20. léta, spojuje ducha minulosti se současným designem a dokazuje, že do moderních interiérů mohou patřit i vzory z uplynulých dekád. Nejen o této kolekci se píše v novém článku na insidecor.cz.

Šestiúhelníky v prvorepublikovém domě  |  21. 2. 2017

Interiér bytu v prvorepublikovém domě na Praze 1 prošel modernizací, která měla zachovat atmosféru domu, netvářit se příliš moderně, a přitom vnést do projektu současné prvky. Rekonstrukce zahrnovala vstupní prostor, koupelnu a kuchyni, po čase budou následovat ostatní místnosti. Architekt Marek Povolný ze studia Gama s.r.o. zvolil šestiúhelníkové obklady ze série Ragno Rewind v odstínech polvere, vanilla, peltro, corda a argilla. Vzrůstající obliba šestiúhelníkových obkladů a dlažeb je podle něj zapřičiněná tím, že hexagon je sice moderní dlaždička, má v sobě ale i jisté retro kouzlo. Proto se skvěle hodí do rekonstrukcí. Podle architekta Povolného jde o reakci na dlouhotrvající trend úplně „čistých“ ploch v obkladech a dlažbách. Hexagon tuto čistotu výrazu i nadále zachovává, svým tvarem do ní ale vnáší i zajímavý, neotřelý detail.

A je to za námi!  |  4. 1. 2017

Konec roku 2016 byl hektický. Než přišel Štedrý den a vánoční svátky, které jsme strávili s těmi nejbližšími, stihly naše hostesky na 261 pražských adres rozvést více než 300 ks moravských slanin a ujet přitom 813 km. Na rozdíl od podzimního burčáku jim tentokrát v autě nic nevybouchlo a všechny slaniny byly doručeny v tom nejlepším možném stavu. Zatímco kolegové v Brně a Plzni rozváželi legendární slaniny po vlastní ose, pražská kancelář natočila další z našich vánočních videí. Žádná kachlička nebyla zraněna, krev je umělá a před mrazem chránila štáb i herce moravská slivovica.

Přejeme příjemný vstup do roku 2017 a těšíme se na další zážitky!

Adventní ArchchitektiCZ v Praze.  |  19. 12. 2016

V Praze se sešli nejen zasloužilí architekti Ladislav Lábus a Josef Pleskot, ale i architekt a herec David Vávra či zakladatel jedné z největších českých kanceláří Jakub Cigler. Tuto čtveřici pak doplnili mladší architekti Szymon Rozwałka a Luka Križek, kteří si svou kariéru teprve budují. Téma „Architektura – umění nebo řemeslo“ hosty zavedlo na klikatou cestu od vzpomínek na to, jak tvořili v mladším věku, přes téma nekonečné snahy o jednoduchost, až po odmítnutí jakkoli architekturu vůbec rozlišovat na část uměleckou a řemeslnou. Jsme rádi, že se toto setkání podařilo uskutečnit a že jsme měli příležitost vidět řadu renomovaných i nadějných a osobnostně i věkově velmi odlišných architektonických hvězd pěkně pohromadě. Přes výraznou různorodost se aktéři na řadě názorů shodli a dokázali vnést do debaty řadu svěžích postřehů, vtipných poznámek i osobitějších soudů. Snad se touto akcí podařilo zase o kousek víc odkrýt, jací opravdu jsou čeští architekti, o čem přemýšlejí a co je tíží.

Hřebíček, skořice a možná také rum  |  28. 11. 2016

Hřebíček, skořice a možná také rum jsou některé z přísad generacemi prověřeného receptu na svařené víno rodiny Bednaříků z Polešovic, které Vám od 28. listopadu do 16. prosince nabídneme v našem showroomu. Vzhledem k předchozím zkušenostem doporučujeme přijít pěšky a v odpoledních hodinách. Pro ty, kterým tajná receptura zachutná natolik, že nestihnou další adventní program s rodinou nebo kolegy, máme připravené alibi. Do prázdné krabice od vína Vám zabalíme katalogy našich nejoblíbenějších kolekcí. Nikdo tak nebude pochybovat o tom, že Vás k nám nepřilákala vůně hřebíčku a badyánu, ale série Concept, Sorrento nebo výrobce Mutina. Těšíme se na Vás, Archtiles team Brno.

Architekti CZ v Olomouci  |  2. 11. 2016

Dne 13.10.2016 po­kračoval pravidelný cyklus diskusních večerů Architekti CZ. Azylem pro tuto akci se tentokrát stalo Muzeum umění v Olomouci. Nad tématem „ Architektura – historismu nebo novotvar“, aneb zásahy do historického jádra města, přijeli diskutovat architekti Vlado Milunić, Marek Štěpán, Jan Šépka, Szymon Rozwałka, Ondřej Chybík a historička Martina Mertová. Reprezentovat naši firmu a šířit osvětu v oblasti obkladů a dlažeb se vydali brněnští velvyslanci Jarda a Michal, kteří si pro příchozí připravili široko škálu tenkostěnných materiálu od výrobce Laminam a netradiční mozaiky Sergio Savino.

V rámci diskuze se stihlo probrat nepřeberné množství témat. Bylo zajímavé pozorovat přímou konfrontaci názorů architekta a historika, kteří ne vždy žijí ve vzájemné symbióze. Nejžhavějším tématem celé diskuze se bezesporu stal plánovaný projekt Šantovka Tower. Výsledný názor by se dal stručně popsat větou Marka Štěpána: „Je to jakási převaha investičního záměru nad architekturou a zdravým rozumem.“ Byl by projekt přínosem nebo bude hyzdit historické centrum Olomouce a široké okolí? Na výsledek si budeme muset ještě počkat.

Naše obklady na Karlově náměstí  |  5. 10. 2016

Na přání australského investora, který chtěl kuchyni s industriálními detaily a mosaznými doplňky, zvolil pan architekt Pavel Kostka ze studia ČTYŘI STĚNY pro rekonstrukci třípokojového bytu na Karlově náměstí v Praze materiál od společnosti Altair. Jsme hrdí na to, že jsme do takto zdařilé rekonstrukce koupelny a kuchyně mohli dodat dlažby a obklady právě od tohoto výrobce.

Opravdu nesnadná distribuce.  |  27. 9. 2016

V posledních dvou týdnech jsme se kromě prodeje dlažeb a obkladů zabývali také distribucí jedné velmi delikátní a nevypočítatelné tekutiny. Má schopnost vybouchnout v láhvi, zvýšit lepkavost jakéhokoliv povrchu, zkomplikovat většinu naplánovaných akcí, nerespektovat daná prostorová omezení a vylít se z přepravky přesně ve chvíli, kdy si to opravdu, ale opravdu vůbec nepřejete. Tato tekutina těžko specifikovatelné barvy se jmenuje burčák. Do Prahy a do Brna byla dovezena z moravských Polešovic. Přímo v našich showroomech jsme ji rozlili do připravených lahví a předali hosteskám, které s ní pak obratně manévrovali uprostřed městské dopravy.

Pokud se nám přes veškerou snahu nepodařilo někomu z našich odběratelů burčák doručit, oznamte to, prosím na naši adresu info@archtiles.cz. I přes rizika s manipulací spojená to obratem napravíme. Prozatím budeme i nadále pokračovat v prodeji kachliček, ve volném čase pak v drhnutí lepkavých koberců a interiérů našich aut.

Garsonka se šestiúhleníky.  |  15. 9. 2016

Záměrem Aleny Koubové ze studia KOUBA INTERIER bylo vytvořit interiér v příjemných neutrálních barvách, ozvláštněný zajímavými prvky. Začali tedy podlahou. V obytné místnosti jsou repasované parkety, v chodbě a koupelně pak výrazná šestiúhelníková dlažba ze série REWIND. Stejný motiv použili také do kuchyně mezi skříňky. Velkoformátový obklad ze stejné série je i v koupelně, sprchový kout pak zdobí stěna z jednobarevných šestiúhelníků. Podívejte se, jak funguje kombinace repasovaných parket a keramických šestiúhelníků. Za nás to dopadlo na jedničku, jako hodnocení tedy udělujeme pět kachliček z pěti!

Všechny krásy dovolených.  |  6. 9. 2016

Drazí nefalšovaní přátelé, tak jako dětem s nástupem do školy končí vysněné měsíce prázdnin, uklidňuje se i pro nás, pracující, období návalu práce z důvodu zaskakování za kolegy, kteří si užívají dovolených, a začíná doba trestů za dovolenou vlastní. Tyto tresty mají podobu laviny nepřečtených mailů a jiných neodkladných restů.

Je až k nevíře, jak rozmanitě jsme prázdniny v Archtiles trávili. Někdo mohl na pláži jen posedávat, jiní se věnovali poměrně pasivnímu sportu rybaření. Úlovky pak odpovídaly vynaloženému úsilí. Našli se však i jedinci, kteří se zkrátka nemohli jen tak povalovat na hromadách písku (tedy jedné z důležitých surovin pro výrobu dlažeb a obkladů) … a museli tvořit. Největšího úspěchu však opět dosáhl kolega Ing. Jaroslav Bednařík, který náš blog pravidelně obohacuje o nejrůznější rekordy. Tentokrát může hrdě oznámit, že se stal otcem a na mateřskou dovolenou tak na pár měsíců poslal svoji ženu.

ZMĚNA V NAŠEM TEAMU  |  30. 8. 2016

Klára Burešová se už několik let s velkým úspěchy učí španělsky. Proto se rozhodla odstěhovat do Barcelony. A protože ve Španělsku prozatím žádnou pobočku nemáme, bude tam pracovat u nového zaměstnavatele­.Klářiny klienty bude mít od září na starosti Lucie Pucková, která se o jejich současné i budoucí projekty postará se stejnou péčí jako Klára doposud. Kláře tak přejeme hodně štěstí se Španěly a vám všem další příjemnou spolupráci s našim teamem.

Máte pocit, že se v létě nic neděje?  |  11. 8. 2016

Pro všechny, kdo si do teď mysleli, že léto je obdobím, kdy se vše podstatné děje mimo kancelář, máme zcela převratnou informaci. Přátelé, jsou místa, kde tomu tak není! A jedním z nich je i náš nový showroom v Plzni, který kolegyně Lucka Koubíková otevřela už na začátku května. Od té doby stihla celou řadu významných věcí. Kromě naplánování a následného zrušení data slavnostního otevření se jedná především o vystavení produktů od výrobce Atlas Concorde, Refin a Ragno, čímž rozšířila nabídku obkladů a dlažeb nejen v showroomu Archtiles, ale také v celé Plzni! Aktuálně pak pracuje na vyvzorkování celé nabídky výrobce Ragno s expozitory na míru. Přijďte se k nám podívat!

Casalgrande Padana vyhlásil vítěze Grand Prix!  |  27. 6. 2016

Vybrat vítěze čtyř kategorií desátého ročníku soutěže Grand Prix Casalgrande Padana nebylo pro odbornou porotu nijak jednoduché. První kategorií byla nákupní/komerční centra a kancelářské budovy, druhou veřejné prostory a průmyslové stavby, třetí rezidenční budovy a poslední pak venkovní podlahy a bazény. Jména vítězů byla vyhlášena během slavnostního večera 27. května 2016 v italských Benátkách. Odměněny byly projekty z Jižní Afriky, Quataru, Peru, Ruska, Maďarska, Polska, Itálie, Francie a Švýcarska. Doufáme, že v dalším jedenáctém ročníku soutěže, který se uzavírá 31. prosince 2018, budou oceněny také projekty českých architektů a investorů, na kterých se team Archtiles bude s radostí podílet.

Celkový přehled výsledků soutěže najdete zde www.grandprixcasalgrandepadana.com

Winckelmans a Made a Mano na pražské Lhotce  |  16. 6. 2016

Mladý pár, Kamila a Honza, chtěli vytvořit společné bydlení v bytě, kde Honza vyrůstal. Kamila má ráda jednoduchý severský styl a chtěla interiér ladit do odstínů černo -bílé v kombinaci s přírodním dřevem. Klienti architektce Lence Prokopové při výběru materiálů důvěřovali a použili obklady podle prvního návrhu, a to i přesto, že jsou v cenově vyšší kategorii než byla původní představa. Pro kuchyň tak byly vybrány ručně malované keramické dlaždice od italského výrobce Made a mano. Jedinečná sestava z celé řady vzorů krásně oživila obyčejnou bílou kuchyňskou linku a dala jí moderní ráz. Při řešení koupelny zvolila architektka méně tradiční hexagonový formát dlaždic od našeho oblíbeného výrobce Wincklemans, který je sice náročnější na realizaci, zvláště při použití na podlaze i stěnách, ale působí zajímavě i v jednoduché černo-bílé kombinaci. Výrazným prvkem je přiznaná betonová stěna mezi obývacím pokojem a šatnou, která jako samostatný prvek odděluje denní a noční zónu bytu.

Byty s naší dlažbou vyprodány!  |  10. 6. 2016

Do bytového domu v plzeňské ulici Zikmunda Wintra jsme během jeho rekonstrukce dodali celou řadu materiálů, z nichž nejdůležitější byl Ragno Rewind v několika formátech, Ragno Brick Glossy White, Refin Frame square a Casalgrande Marmoker Nero. Hlavní zásluhu mají Ing.Přemysl Spálenský s bratrem Ing.Vítem Spálenským z firmy Flat and House. Všechny byty byly vyprodány do dvou měsíců od dokončení rekonstrukce. Už teď se tešíme na další společný projekt!

Jaká byla diskuze s archtitekty v Praze?  |  6. 6. 2016

Po předchozích zastávkách v Brně, Liberci a Zlíně zavítal cyklus Architekti CZ 12. května 2016 také do Prahy. V prostorách barokní Písecké brány diskutovala nad tématem obnovy památek šestice známých českých architektů v čele s profesorem Ladislavem Lábusem. Celý večer se mluvilo na téma „Architektura – historismus nebo novotvar‟ aneb ohleduplnost či radikalita při obnově památek. Návštěvníci se také dozvěděli o přístupu architektů k materiálům, a to ze dvou hledisek – jejich původu a jejich stáří. Nové technologie umožňují čím dál dokonalejší nápodobu přírodních materiálů, jakými jsou například kámen nebo dřevo. I když "je otázka, které materiály jsou vlastně ještě přírodní a které už ne.‟ uvedl Ladislav Lábus. U keramického střepu tuto otázku naštěstí řešit nemusíme.

ARCHITEKTICZ v Praze  |  9. 5. 2016

Jako generální partner vás zveme na čtvrtý díl diskuzních pořadů o architektuře v dnešní době. Také pražský večer navazuje na knihu dvaceti rozhovorů „Architekti CZ“, jejímž autorem je moderátor diskusního večera Jaroslav Sládeček. Panelová diskuze ARCHITEKTI CZ se uskuteční ve čtvrtek 12. 5. 2016 od 18 hodin v Písecké bráně v Praze. Těšit se tentokrát můžete na Ladislava Lábuse, Petra Hrůšu, Marka Štěpána, Pavlu Melkovou, Petra Hájka a Norberta Schmidta, kteří budou diskutovat na téma "Architektura: historismus nebo novotvar?” Více info si můžete přečíst zde.

Petr Kunt na EARCH.CZ  |  25. 4. 2016

Na EARCH.CZ vyšel minulý týden rozhovor s Petrem Kuntem, ve kterém představuje svůj pohled na současnou situaci na trhu obkladů a dlažeb a odhaluje řadu překvapivých informací nejen o našem showroomu. Rozhovor si můžete přečíst zde

ARCHITEKTICZ ve Zlíně  |  19. 4. 2016

11. dubna se ve Zlíně, v historické budově Baťova Institutu, sešli architekti David Vávra, Marek Štěpán, Svatopluk Sládeček, Jitka Ressová, Kamil Mrva a Ondřej Chybík. Mluvilo se zejména o tradici a prefabrikaci jako o nástrojích architektury, pozadu však nezůstala ani jiná témata. Nejen o přestávce pak dostali posluchači možnost setkat se s naším novým kolegou Markem Ledabylem, který z tohoto kraje pochází. Za celý náš team si, společně s krásnou hosteskou, vzal na starost představit naše produkty a služby moravským architektům. Další diskuzní večer, na kterém máme roli generálního partnera, proběhne v polovině května v Praze. Více info si můžete přečíst zde.

Sergio Savino  |  18. 4. 2016

Bude tomu dvacet let, co italský architekt Sergio Savino během práce na historických kulisách v římských filmových ateliérech Cinecittà vymyslel, jak použít kamennou drť vznikající při opracovávání kamene. V současnosti představuje světu neuvěřitelnou sérii dvojrozměrných a trojrozměrných mikromozaik. I při průmyslové výrobě se Sergio Savino hrdě hlásí k tradici řemeslné práce a smyslu pro detail. Materiálu, s kterým se setkáváme každý den, je tak díky lidskému úsilí a lidské kreativitě vtisknuta zcela nová a nečekaná forma. Sergio Savino okouzluje precizností svého provedení, smyslem pro detail a materiálem (85procentní přírodní kámen a 15procentní pryskyřice), který přímo vyzývá k tomu, abyste kromě zraku zapojili také hmat a donekonečna se dotýkali jemného povrchu, jeho zakřivení a dekoru. Od počátku světa člověk kámen opracovává a transformuje, jen málokdy se mu to ale podaří tak jako architektu Savinovi, kdy je výsledkem transformace nejen funkčnost, ale i potěšení.

Co měsíc dal  |  22. 3. 2016

Vážení přátelé! Je to již měsíc, co jsme se vám naposledy pochlubili nějakým objevem, nějakou novinkou či myšlenkou. Toho posledního se nám bohužel v této době dostává čím dál méně, zato dětí se nám rodí docela dost. Své by o tom mohli vyprávět někteří zástupci továren, kteří obětovali nejednu mozkovou buňku, ale také buňky jiných orgánů, které alkohol prokazatelně a nenávratně likviduje.Naštěstí v tom nebyli italští hoši sami. Zapít malou Violku Kuntovou přijelo do Uherského Hradiště více kamarádů.

Ovšem ten uplynulý měsíc nám toho nadělil daleko více. Začal tedy opravdový přerod naší pražské vzorkovny. Kromě nových expozitorů vlastní výroby se vzorkovna i zvětšila. A možná ne definitivně. Narodila se nám totiž také vzorkovna v Plzni. Naše milá kolegyně Lucie objevila prostor s úžasnou atmosférou, ve kterém Plzni ukážeme takový sortiment, který ještě nikdy neviděla. Jsme pyšní na to, že v tomto městě proslaveném mnoha celosvětově známými podniky otevřeme konečně i my vlastní vzorkovnu.

STARONOVÁ VZORKOVNA PRAHA

NOVÁ VZORKOVNA PLZEŇ

Absolutní důvěra ve Studio A  |  8. 2. 2016

Rekonstrukce domu vyžaduje velkou dávku pokory a respektu k existenci hodnot, které mu vtiskli původní autoři. K tomu je ale třeba přidat dostatek invence, aby se z existujících vlastností vytěžilo co nejvíce výhod pro budoucí bydlení. Kombinace obou přístupů se při přestavbě vilky z 30. let více než povedla architektovi Janu Kupcovi a Jarmile Kupcové z architektonického Studia A. Na zachování původního stylu domu v kombinaci s nároky života moderní rodiny se podílejí i naše obklady, a to nejen výrazná moderní série Mutina Azulej na chodbách domu, ale také Ragno Concept v koupelnách. Zde je několik inspirativních fotek interiéru.

Podporujeme Interiér roku  |  1. 2. 2016

Už od začátku ledna jsme hrdými partnery soutěže Interiér roku, kterou letos poprvé pořádá Institut bytového designu. Cílem soutěže je motivovat designéry, architekty i tuzemské výrobce nábytku a propagovat originální bydlení, stejně jako mimořádný design obchodů, veřejných prostor, hotelů nebo restaurací. O vítězích v sedmi kategoriích rozhodne patnáctičlenná porota záměrně sestavena nejen z architektů a interiérových designérů, ale také z řad umělců a renomovaných odborníků z oblasti vizuální kultury. Uzávěrka přihlášek do soutěže je už za měsíc, tedy 29. února. Slavnostní vyhlášení v pražské galerii DOX bylo stanoveno na 5.4.2016. Více informací získáte na webu www.interierroku.cz.

Naše produkty v DOMA DNES  |  19. 1. 2016

Redakce časopisu DOMA DNES se vydala na návštevu do novostavby pětičlené rodiny řezníka a majitelky mateřské školy. Ti si společně s dětmi, dvěma domácími mazlíčky a pod vedením bytové designérky Andrei Hylmarové zařídili interiér, jehož základem jsou naše velkoformátové dlažby série RAGNO CONCEPT. Doufáme, že se jim v domě bude dobře bydlet!

ARCHTILES vs. ARCHITEKTI.CZ  |  8. 1. 2016

Díky nadšení občanského sdružení Arch For People, ve spolupráci s Domem umění města Brna a za podpory řady partnerů proběhl 9. prosince 2015 zajímavý diskuzní večer s předními českými architekty. O zájmu nejen z řad odborníků svědčilo i to, že lístky byly vyprodány už několik dní dopředu. U panelové diskuze se s veřejností setkali architekti Alena Šrámková, Luka Križek, Pavel Nalezený, Szymon Rozwałka, Ivan Ruller a David Vávra. Jsme rádi, že jsme tuto diskuzi, která je dalším krůčkem k oživení zájmu veřejnosti o českou architekturu, mohli podpořit. Doufáme, že nebyla poslední.

Vánoční video nám dělá radost!  |  18. 12. 2015

Za pomoci celého teamu jsme minulý týden natočili už druhé vánoční video ARCHTILES. Letos jsme si namísto pejska vypůjčili herecky talentovaného syna kolegy Alana.
Děkujeme za vaše reakce, z nichž náš obzvlášť potěšila zpráva od architekta Beránka: MILÍ ARCHTAJLISTI, VAŠE NEÚNAVNÁ KREATIVITA, PRAVIDELNĚ VRCHOLÍCÍ PRÁVĚ V PŘEDVÁNOČNÍ DOBĚ, SE POSTUPNĚ STÁVÁ NEODDĚLITELNOU SOUČÁSTÍ ADVENTU. PŘÍŠTÍ ROK SI PŘIPRAVÍM VĚNEC S PĚTI SVÍČKAMI – ČTYŘI K SYMBOLICKÉMU ODPOČÍTÁVÁNÍ ČTYŘ TÝDNŮ ADVENTU A PÁTOU SFOUKNU HNED POTÉ, KDY UVIDÍM VAŠE DALŠÍ VÁNOČNÍ VIDEO. UŽ TEĎ SE TĚŠÍM.Archtiles je hrdým partnerem Architekti CZ!  |  8. 12. 2015

Rozhodli jsme se podpořit akci, která má smysl a stát se partnery diskuzního večera architektů působících mimo jiné i v České republice. Za podpory statutárního města Brna proběhne akce 9.12. 2015 a volně naváže na nedávno vydanou knihu dvaceti rozhovorů Architekti CZ. Autorem této knihy a moderátorem večera je Jaroslav Sládeček. První z plánované série panelových diskuzí ARCHITEKTI CZ začíná v 18.00 hodin v Domě umění města Brna a představí architekty zvučných jmen jako je Alena Šrámková, Luka Križek, Pavel Nalezený, Szymon Rozwałka, Ivan Ruller a David Vávra. Těšíme se na vás!

Předvánoční košt zahájen!  |  2. 12. 2015

… Broskvová 2003, Mirabelková 2008, Třešňová 1996… ano přátelé, to jsou názvy některých z dlouhé řady pokladů Slovácka, které můžete ještě dnes ochutnat v našem brněnském showroomu, aktuálně přestavenému na degustační sál. V rámci prevence proti nachlazení nám na e-mail brno@archtiles.cz napište, který den a v kolik hodin vás můžeme očekávat. K slivovici podáváme i tradiční občerstvení, a to slaninu, klobásku i sýry. Pro ty, kdo neholdují slivovici, je připraveno víno. O zábavu se po celou dobu degustace stará brněnský team Archtiles.

Cítíte, jak to voní?  |  1. 12. 2015

Občas se nám v e-mailu objeví fotografie, které v podstatě nepotřebují žádný další komentář. A právě k nim patří i fotodokumentace z přípravy té nejlepší slaniny na celé Moravě, kterou už za pár dní vytáhneme z udírny, zabalíme do papíru a rozvezeme do vašich kanceláří nebo domovů. Konec letošního roku tak bude vonět lépe než obvykle.

Předvánoční košt pokladů Slovácka v Brně  |  23. 11. 2015

Prevenci proti sychravému počasí, zimě, nachlazení a předvánočnímu stresu jsme letos přesunuli do brněnského showroomu. Využijte jedinečnou možnost ochutnat a ohodnotit tekuté vzorky z Polešovic a okolí, a to 1. až 3. prosince od 15cti do (minimálně) 20ti hodin v našem showroomu, na adrese Purkyňova 45, Brno. Už od pondělí připravujeme 20 vzorků ovocných destilátů z oblasti jihovýchodu Moravy, a to pod dorozem tandemu B&B, tedy Bartošík – Bednařík (neplést s Bed & Breakfast). Stáhněte si naši pozvánku a potvrďte nám, prosím, Vaši účast. Koštovky brát nemusíte, máme jich dostatek.

Zikmundov z balónu  |  20. 11. 2015

Jednoho krásného listopadového dne (popravdě zase tak krásný nebyl) jsme se, jsouc na druhém ročníku víkendového pobytu v penzionu Zikmundov, rozhodli, že ihned po ránu využijeme velmi nízké bdělosti našich kolegů a posadíme je (spíše tedy postavíme) do horkovzdušného balonu. Vzhledem k tomu, že balon byl již zcela nafouknut a bylo nutné rychle nasedat, bez protestu do něj všichni vlezli, aby o minutu později brázdili nebe tohoto téměř, ale opravdu jen téměř bezvětrného dne. Jediný, kdo včas vylezl, byl náš skladník se synem. Vzhledem k tomu, co následovalo, jsme přemýšleli, jaký šestý smysl Michala se synem z balonu vyhnal.

NA BETON aneb 3D KAZA CONCRETE  |  9. 11. 2015

Mnohokrát jste mohli slyšet, že nic nového už nelze vymyslet. Jak je vidět, tato informace se nedostala k výrobci KAZA CONCRETE, a tak si Vám dovolujeme představit, v rozporu se zmíněným obecným tvrzením, další jedinečné produkty.

Jak už napovídá nadpis, nejde o keramiku, ale o beton. A to beton tvarovaný podle návrhů světově uznávaných designérů. Jde téměř výhradně o obklady. Ty se samozřejmě nehodí do každého prostoru, ale když už se někde vhodně a s citem použijí, vznikají úplné skvosty.

Díky dokonalému mixu technologických možností a představivosti návrhářů tak spatřily světlo světa jedinečné povrchy neobvyklých rozměrů s nejrůznějšími texturami, odstíny a 3D efekty.

Výsledek tohoto ojedinělého počinu byste si měli prohlédnout osobně, a to v našem pražském a brněnském showroomu. Právě dnes jsme pro Vás vystavili dvanáct sérií!

Bez Atlasu ani ránu…  |  30. 10. 2015

V dávných dobách se cestovalo pouze s pomocí map, které se sdružovaly v atlasech. V nich bylo možné nalézt mapu toho či onoho kontinentu, státu, kraje či města. My jsme se s brněnskými kolegy a dnes snad již mohu říci i přáteli naší firmy vydali pomocí GPS navigace (tedy bez atlasu) jeden podobný „atlas“ navštívit. Nenaleznete v něm však mapy, nýbrž obklady a dlažby pro to či ono obchodní centrum, hotel, restauraci nebo domácnost. Zkrátka keramička Atlas Concorde je díky skvěle zaměřenému sortimentu jednou z nejuniverzál­nějších vůbec, a to i přesto, že jednoznačným synonymem jejich filozofie je spíše inovace než univerzálnost. Zdá se Vám to souvětí až příliš komplikované? Možná to bude tím Proseccem, které je tajnou přísadou do každé jedné kachličky, která závod opustí… Nebo že by to Prosecco používali jinak?

Desátý ročník Grand Prix bude patřit vašim projektům!  |  14. 10. 2015

Vážení přátelé,

od roku 1990 pořádá italská keramička Casalgrande Padana soutěž pro architekty, kteří do svých projektů zakomponovali některé z jejich produktů.

V uplynulých letech ovládli Grand Prix Francouzi, Poláci, Italové a Kanaďané. Z českých projektů byla prozatím oceněna jen podlaha nákupního centra na Zličíně a fasáda nemocnice v Českých Budějovicích.

A to je, přátelé, opravdu málo.

Cílem soutěže je totiž představit nejnovější trendy architektury v celosvětovém měřítku, ukázat genialitu řady nenápadných regionálních projektů a odměnit ty, kdo stojí za inovacemi a posouváním hranic lidské představivosti. A my bychom byli velmi hrdí ve chvíli, kdyby by se na stupních vítězů desátého finále objevila vaše jména a projekty.

První tři ocenění si mezi sebe ve čtyřech kategoriích rozdělí 37.200 EUR. První kategorií jsou nákupní/komerční centra a kancelářské budovy, druhou veřejné prostory a průmyslové stavby, třetí rezidenční budovy a poslední pak venkovní podlahy a bazény.

Přihlášení do soutěže je velmi jednoduché a najdete ho zde. V případě nejasností vám s ním velmi rádi pomůžeme. Veškeré dotazy pište na e-mail info@archtiles.cz Posledním možným termínem pro podání přihlášky je 31.prosince 2015!

Doufáme, že nám už za několik měsíců pošlete fotografii/selfie ze stupňů vítězů! Na naši podporu se můžete spolehnout!

Archtiles.

Mezinárodní veletrh Déjà vu aneb CERSAIE 2015  |  12. 10. 2015

Letošní veletrh CERSAIE 2015 byl plný imitací přírodního mramoru, přírodního dřeva a patchworku na všechny způsoby. Kromě toho zde měl každý výrobce vystaveno mnoho imitací z předešlých let. Ať už šlo o imitaci přírodního mramoru, přírodního dřeva, nebo patchworku na všechny způsoby. Od začátku do konce se tedy dalo podivovat nad tím, jak je, samozřejmě jen díky novým technologiím, možné vyrobit tolik podařených imitací. Zbytek veletrhu se pak nesl v duchu imitací přírodního mramoru, přírodního dřeva a patchworku na všechny způsoby. My jsme však pro Vás i přesto našli pár novinek, které brzy představíme!

Mezinárodní veletrh CERSAIE 2015 v italské Bologni  |  29. 9. 2015

Vážení přátelé, dovolte, abychom Vás pozvali do stánků našich dodavatelů/výrobců, kteří každoročně vystavují na veletrhu CERSAIE v Bologni, a to v termínu od 28. září do 2. října. K tomuto pozvání se uchylujeme především proto, že jsme byli již několikrát po návratu vystaveni, mírně řečeno, „nadstandardnímu“ zájmu o informace týkající se novinek z tohoto jednoznačně největšího veletrhu obkladů a dlažeb. Posuďte sami, zda Vám připadá v pořádku, jak dopadl můj oděv po jedné z prezentací novinek těsně po návratu z CERSAIE 2014. My však považujeme naši práci za poslání, a proto jsme se i letos rozhodli vycestovat na tento „superkachlič­kářský“ veletrh. A přes zjevná, opakující se a všudypřítomná rizika se zase oddaně a rozhodně vrátíme zpět do naší milé vlasti, abychom mohli přinést zvěsti o nových trendech, cenách či technologiích, abychom i my, Češi, zde ve stínu hory Řípu mohli lepit do našich koupelen, toalet, obchodních center a hotelů to nejlepší, co lze na té naší modrozelené kulaté planetce vyrobit.

Konec fámám. Sen se stal skutečností.  |  14. 9. 2015

Kdyby v České televizi existoval kvalitní pořad o architektuře, tak by v těchto dnech vysílal zprávy o první fasádě v Čechách, na kterou jsme použili materiál LAMINAM. Vzhledem k tomu, že takový pořad prozatím není, natočili jsme pro Vás reportáž o několika statečných a jedné sérii my.

Ještě nedávno jsme jen listovali katalogy a představovali si, co by bylo, kdyby… Ale s tím je konec, přátelé. Laminam na venkovní fasádě můžete nyní vidět naživo, a to v projektu METEOR BUSSINES CENTRUM v Karlíně.

Po vyřešení všech nezbytných legislativních, cenových, technických i požárních problémů se dostavil výsledek, který předčil očekávání. Architekt Vorel z Aukettu navrhl, CPI v čele s inženýrem Kulhánkem a pravou rukou Muhlbauerem prověřilo, posoudilo a dalo zelenou, společnost Metrostav postavila a G-TRADE namontoval. A my ten materiál v podstatě jen dodali.

Ovšem VY, vážení přátelé, VY se nechte oslnit, inspirovat, udivit a přesvědčit, jak skvěle vypadá, funguje, chrání, drží, reprezentuje a působí vůbec první fasáda z materiálu Laminam v České republice!

Děkujeme všem, kdo nás v této odvážné myšlence podporovali!

PONORKA V MOŘI ANEB MOŘE V PONORCE  |  15. 7. 2015

Jako velmi populární prostředek k udržení kamarádské komunikace ve firmě jsme se i my rozhodli podniknout maličký teambuilding a odcestovat s kompletní sestavou z Brna a s částí pražského týmu do Itálie. Původně jsme plánovali, že z této cesty vznikne pěkný cestopisný až dokumentární článek pro náš blog. Ovšem již cestou do této kouzelné a kachličkami provoněné země jsme pochopili, že vybrat publikovatelné zážitky, které by nepoškodily dobrou pověst kteréhokoli z našich kolegů, nebude jednoduché. Nyní, týden po návratu a nutné rekonvalescenci, jsme se rozhodli, že Vám všem jménem naší teambuildingem posílené firmy popřejeme krásné prázdniny, hodně odpočinku a léto plné inspirativních zážitků.

Tenkrát na východě  |  21. 6. 2015

Náš kolega inženýr Bednařík, kterého naši čtenáři jistě znají nejen díky originálnímu vědeckému objevu, se nám nedávno oženil. Není to však jediná změna, kterou kolega podstoupil. Minulou středu večer absolvoval poměrně amatérsky provedenou plastickou operaci, která se odehrála na nástupním ostrůvku nejmenované zastávky šaliny.

Bylo to cestou z festivalu ohňostrojů a autor fraktury byl z výbuchů a světelných záblesků ohňostroje zřejmě tak dojat a inspirován, že nejprve zkoušel dát průchod invenci na obličeji své přítelkyně, ale naši kolegové, zmíněný inženýr Bednařík a nováček Michal vytušili, že je slečna se svým vzhledem poměrně spokojená, což nadšeně a ne zcela sebekriticky potvrdila. Proto se jali ještě v šalině mladíka přesvědčit, aby slečnu ponechal bez větších estetických úprav. Ani netušili, že se tím octli na mladíkově seznamu zájemců o „remodeling“ obličeje! Dotyčný byl totiž skutečně plný tvůrčí energie a nenechal si ji pro sebe, nýbrž se o ni při vystupování z již zmíněné šaliny podělil alespoň s kolegou Bednaříkem. Nutno podotknout, že kolega Bednařík přísahá, že o tento zákrok nežádal, i když my, jeho hrdí kolegové jej ujišťujeme, že jeho novomanželka změnu jistě ocení a s ještě větším klidem bude kolegu pouštět na podobná noční dobrodružství.

Design k večeři  |  9. 6. 2015

Vážení přátelé, před nedávnem jsme ve společnosti velice milých lidí prožili zcela neobyčejnou večeři. Restaurací se nám stal showroom výrobce dlažeb a obkladů MUTINA. V průběhu tohoto velmi komorního večera nám bylo prozrazeno nejedno tajemství týkající se připravovaných novinek z rukou autorky Patricie Urquioly a jiných význačných jmen světového designu. Povzbuzeni několika doušky Prosecca jsme úplným nedopatřením zabloudili do místnosti, ve které byly vystaveny NAPROSTÉ prototypy, které budou prezentovány toto září na CERSAIE 2015. Jen díky bezmezné důvěře, která panuje mezi námi a těmito milými lidmi z firmy MUTINA, nás nechali žít pod podmínkou, že nikomu neřekneme, co jsme viděli. Více tedy až v září.

Kachličky našich tvůrců v médiích  |  31. 5. 2015

Designový web insidecor.cz publikoval krásný článek o Mezinárodním dni kachliček/Inter­national Tiles Day. Dozvíte se v něm nejenom jména pozvaných umělců a vybraných výrobců, ale také pár informací ze zákulisí celé akce. Moc děkujeme za podporu. Článek si můžete přečíst zde. Přejeme krásný týden!

Mezinárodní den kachliček - fotogalerie  |  25. 5. 2015

Ve čtvrtek 21. května jsme společně oslavili první Mezinárodní den kachliček. Teď už je možná jedno, proč jsme ho vyhlásili. Důležité je, že se těšíme na další rok a velmi děkujeme všem, kteří nás v naší iniciativě podpořili, ať už to byli umělci v čele s Jakubem Uksou a Ondřejem Olivou, nebo fabriky a partneři večera, jmenovitě pak CASALGRANDE PADANA, RAGNO, MUTINA, INALCO, MADE A MANO, NORMANDY a REFIN. Bez nich bychom tento krásný event nezrealizovali stejně tak, jako bychom bez porotců Evy Eisler, Igora Klajmona, Adama Štěcha a Paola Dallari nikdy nerozhodli o vítězích. Gratulujeme malíři Jiřímu Lauterkrancovi, malířce Iře Svobodové a uměleckému diletantovi Pavlovi Tichoňovi.

Pavel Tichoň z MDK: V minulém životě jsem navrhoval lechtivé motivy obkladů toalet  |  22. 5. 2015

Konečně jsme se dočkali! Slavíme první Mezinárodní den kachliček na světě! U té příležitosti bychom vás chtěli upozornit na rozhovor s jedním z pozvaných tvůrců. Tím tvůrcem je umělecký diletant, grafik a malíř Pavel Tichoň. Vyčerpávající rozhovor o jeho tvůrčím zápalu najdete zde. Na několika fotografiích se můžete podívat, jak to ještě včera vypadalo v našich skladech, kde se kachličky na dnešní slavnostní večer připravovaly!

Slovo NOVÉ získalo NOVÝ význam  |  7. 5. 2015

Sami nemůžeme uvěřit tomu, že se náš zdánlivě bláznivý nápad skutečně realizuje. Za běžných okolností by to bylo v podstatě nemyslitelné. Výrobci většinou vyrábějí to, co jim diktuje trh, nebo na co mají zpracovaný marketingový průzkum. Když se ale jedná o vyhlášení Mezinárodního dne kachliček, změkne nejedno srdce výrobního ředitele či majitele továrny. Je to přece oslava jejich každodenního chleba! Podívejte se, jak moc se snažil například výrobce MADE A MANO při plnění představ našich designérů. Všech DEVĚT unikátních sérií bude k vidění od 21. května do 24. května v Cafe Jedna ve Veletržním paláci. Snad nám tedy odpustíte další výpadek v našem blogu, ale uznejte sami, nestálo to za to?

I příroda nám letos dokázala, že bílá je základ  |  7. 4. 2015

Designový web insidecor.cz nás pozval na návštěvu zrekonstruovaného bytu z dílny architektonického studia SMLXL, které založily v roce 2011 architektky Klára Valová a Hana Štěpková. Bylo nám ctí do tak zdařilého projektu dodávat nejen obklady ABITA na jednu stěnu velmi povedené koupelny od Ceramica Sant'Agostino, ale také dlažbu s geometrickým vzorem laděným do modré barvy z kolekce FRAME od Refin Ceramiche. Celý článek o této rekonstrukci si můžete přečíst zde.

Šest světových stran  |  16. 3. 2015

Pokud sledujete novinky, které svět aktuálně přináší, asi nás bude málo, které by události poslední doby potěšily. Dovolte nám, abychom Vám spravili „chuť“ docela pozitivním světovým trendem, který k nám již dorazil a může přinést svěží závan do Vašich projektů. Proč by mělo být vše čtvercové, obdélníkové nebo založeno na čtyřech hranách a stranách? Nechte se unést sortimentem šestihranných dlažeb a obkladů, které již nemusejí nutně patřit mezi produkty s nedosažitel­nou cenou.

Mnoho formátů, vzorů, barev, pojetí, témat… Vše v jedné vzorkovně. U nás.

Důkaz! Základem keramiky jsou emoce  |  9. 3. 2015

Na serveru idnes.cz jsme objevili článek z loňského podzimu, ve kterém se píše o tom, jak architektka Barbora Kopečná použila při přestavbě starého bytu v Karlíně naše oblíbené obklady a mozaiky značky Winckelmans. A jak to na podobných serverech bývá, její černobílé pojetí koupelny i kuchyně bylo příčinou vášnivé diskuze desítek čtenářů. I to je dalším důkazem toho, že základem keramiky jsou emoce. Inspirativní fotografie vzorů této značky jsou níže a článek si můžete přečíst zde.

BLOG nám usnul..  |  9. 2. 2015

Také máte pocit, že náš blog, který tak rádi navštěvujete, usnul? A zdá se Vám, že tak učinil už před Vánoci? V blogu vždy přinášíme novinky o naší společnosti, to znamená, že Vás necháváme nahlédnout pod kachličku. Proč tedy blog spí? Že by se nic nového nedělo? Nikoliv, opak je pravdou!

  1. Díky vám se setkáváme s nebývalým zájmem o návštěvu naší vzorkovny.
  2. Připravujeme rozšíření vzorkovny, abychom se do ní všichni vešli.
  3. V přípravě je nový systém vystavení, který umožní snadnější orientaci.
  4. Zadáváme do výroby deset autorských sérií od českých umělců, které budou prezentovány v rámci galavečera u příležitosti vyhlášení INTERNATIONAL TILES DAY.
  5. Kolega Bednařík se rozhodl k významnému životnímu kroku. Ukončí svou úspěšnou vědeckou kariéru (viz http://www.archtiles.cz/…g-bednarika/) a bude se tak trochu ženit…
  6. Právě se nám probudil BLOG.

Nuže, dobré ráno, blogu!

Po trpaslících a sanitě jsou na řadě kachličky!  |  3. 1. 2015

Akademický sochař Ondřej Oliva, tak se jmenuje jeden z umělců, kteří stojí za Mezinárodním dnem kachliček (International Tiles day). Ten připadá na 21. května 2015 a má veřejnosti připomenout, že keramické dlažby a obklady patří mezi materiály, které lidstvo doprovázejí po mnoho tisíciletí. Ondřej Oliva zatím žádnou kachličku nevytvořil, na řadě z nich se však ještě jako malý batolil, popřípadě je jako vzorný manžel drhl v domácí udírně. Když se ale nad jeho tvorbou zamyslíte, nechtěli byste, aby jednou vytvořil i nějaké ty obklady?

Architekti vánoční dárky nebalí...  |  16. 12. 2014

Nedávno se náš kreativec Jakub Uksa zamyslel a přišel na to, že architekt je architektem i při balení vánočních dárků a jako takový by tedy neměl dárky zabalit, ale obložit. Proto jsme pro Vás pro tyto Vánoce připravili balicí papír z výběru vzorků našeho showroomu. Doufáme, že oceníte i jeho multifunkčnost. Kromě zabalení překvapení pro své nejbližší můžete papíry přiložit také na kuchyňskou linku, vanu nebo fasádu nákupního centra či hotelu, které zrovna projektujete. Jednoduše si tak představíte, jak by se na něm naše dlažba vyjímala. Přejeme příjemný předvánoční čas!

Kachlička pod každý stromeček.  |  8. 12. 2014

Každý rok se řada z nás více či méně úspěšně potýká s předvánočními přípravami. Řada z nás je pro jistotu nechává až na poslední chvíli. A tak se může lehce stát, že nastane Štědrý den a Vaše s velkým úsilím nakoupené dárky leží ve skrýších nezabalené. Ježíšek už nemá čas a vy nejenže nemáte balicí papír, ale také vůbec nevíte, jak je pěkně, jednoduše a ještě k tomu vánočně zabalit. Proto jsme pro Vás natočili přímo v našem showroomu video*, které řadu vánočních problémů vyřeší. A možná už tyto Vánoce…

*Při natáčení nebyla rozbita ani jedna kachlička, nazmar nepřišla ani kapka vína a majitelka přerostlého štěněte to také přežila.

Rodinné grilování koně  |  5. 12. 2014

28. listopadu 2014 se všichni členové týmu Archtiles, včetně našich rodin, setkali v jedinečném prostředí ekofarmy a penzionu Zikmundov, abychom strávili relaxační víkend plný společného vaření, grilování, projížděk na koních a válení se v horkých kádích… Nelze víkend nazvat jinak než vydařeným. Kolega inženýr Bednařík zde také náležitě oslavil svůj vědecký objev.

Převratný vědecký experiment kolegy Ing.Bednaříka  |  4. 12. 2014

27. 11. 2014 proběhl v Brně “ večírek" s názvem Slovácký večer. Akce, i přesto, že se podařila a snad se všem návštěvníkům také líbila, byla pouze zástěrkou pro jedinečný a v celosvětovém měřítku naprosto převratný vědecký experiment.

Zamyslel se někdy někdo z vás nad tím, proč se dlažby vyrábí v tolika různých formátech? To my jsme nad tím přemýšleli! Přesto, že náš vědecký tým pod taktovkou Ing. Bednaříka stále ještě pečlivě vyhodnocuje všechna naměřená data, můžeme už teď říci, že hlavní důvod, proč se dlaždice vyrábějí v různých formátech je, že každý jediný formát má odlišnou kapacitu osob, které v jednu chvíli mohou na dlaždici spočinout. Máme tak dlaždice jedno-osobové i takzvané pětačtyřicítky – tedy dlažby s kapacitou 45 SSO (současně stojících osob).

Jako důkazní materiál průběhu experimentu byla pořízena fotodokumentace, která se stane nedílnou součástí odborné publikace na toto téma. Z tohoto důvodu vám můžeme dovolit nahlédnout jen do několika málo fotografií.

Vynasnažíme se, aby hodnota SSO byla přijata jako jedna ze základních technických vlastností v rámci evropských norem DIN a stala se tak jednou pro vždy nedílnou součástí technického listu každé vyráběné keramické dlažby.

Slovácký večer v Brně  |  24. 11. 2014

Zveme vás na Slovácký večer v Brně, který jen a jen pro vás, naši milí klienti, čtenáři, architekti a přátelé, pořádáme v prostorách našeho showroomu na adrese Purkyňova 45, Brno a to 27.11. od 18cti hodin. Co můžete očekávat od Slováckého večera? Tak například ochutnávku burčáku, opravdových moravských vín a tradičních pokrmů, nakládanými okurky od Bartošíků počínaje a uzenými klobáskami konče. To vše za doprovodu cimbálové muziky. A při této příležitosti vám představíme novinky z CERSAIE 2014 (to abyste měli i pracovní důvod k návštěvě!).

Polešovický cup 2014!  |  16. 11. 2014

O tom, že naše firma podporuje nejen architekty, ale také sportovce (ke kterým obdivně shlíží) jsme vás už informovali. Nyní zde máme až neuvěřitelnou BREAKING NEWS! Náš team nemá jen krásné zelené dresy, ale také na zeleném hřišti vyhrál první ročník sportovní akce Polešovický cup 2014. Gratulujeme našim borcům!

Intimní zpověď!  |  10. 11. 2014

Tato série je inspirována atmosférou velmi intimních a citlivých míst, které zarputile mlčí o tom čeho byly svědky. Jejich vyžilost je spjata s jejich výdrží a odhodláním sloužit svému účelu, což naprosto souzní s technickými vlastnostmi slinuté keramiky. Série Garage nepotřebuje mnoho slov. Jen se nechte unést…

Kolekce Garage evokuje undergroundovou náladu z míst či okresů v největších světových městech, kde body shopy, dílny a sklady žily plnohodnotným životem. V našem showroomu se již můžete přesvědčit a vidět velmi povedený vzhled historického materiálu, který v sobě spojuje kovové efekty keramiky a opotřebovaného materiálu.

Garage nabízí pět odstínů inspirovaných nádechem starých vináren, útulných kaváren a italských kanceláří, ve kterých spojení “la dolce vita” mělo ještě ten správný zvuk. Zdánlivý nádech zašlé slávy a vzpomínek na staré dobré časy v kombinaci s moderními technologiemi a dokonalým povrchem udělal ze série Garage jednu z největších novinek Cersaie 2014.

Další cena pro architekta Řezáče  |  7. 11. 2014

Architekt Dušan Řezáč ze studia MODULORA, který s námi úzce spolupracuje, získal další cenu. Mezinárodní odborná porota architektů vybírala celkového vítěze Grand Prix architektů 2014 i vítěze dílčích kategorií z celkem 69 staveb. V kategorii „Architektonický desing, drobná architektura a výtvarné dílo v architektuře“ vyhrála právě Řezáčova stavba Rekreačního objektu v Ošelíně. „Respektujeme a zároveň chráníme hodnoty v území, vzrostlé staleté duby, stávající architekturu“, říká o objektu jeho architekt. „Hlavní úkolem celého projektu bylo zviditelnit napětí mezi starou a novou architekturou. Kontrast formy je jasný a čitelný. Objekt je vložen mezi stávající hmoty bývalé hospodářské usedlosti, stodolu a obytný dům a uzavírá pozemek z jižní strany od příjezdové komunikace.“ Atmosféru stavby zachytil fotograf Martin Kocicha Martin Zeman.

Každý dělá, co ho baví!  |  2. 11. 2014

Slovácká Benefice Karla Rachůnka je akce, kde se jednou za rok sjedou zvučná jména nejen z oblasti sportu, ale také kultůry a to za účelem velmi ušlechtilým. Každoročně totiž tato akce věnuje finanční obnos v řádů statísíců až milionů na dobročinné účely. Vzhledem k tomu, že se koná v rodišti několika členů našeho týmu, tedy v Uherském Hradišti, tak tuto vskutku povedenou akci finančně podporujeme. A nejen ji, ale také surfaře a nejmenší fotbalisty. Přitom stále přemýšlíme, že bychom se některého ze sportů také zůčastnili. Každý má svou výmluvu. Několikanásobný výron kotníku u dvou členů, naprostá nešikovnost na míčové hry v případě Petra, prostá lenost u zbývajících adeptů. Věnujeme se tedy obyčejnému běhu (cíl nejednou vytýčen v restauračním zařízení) a badmintonu (končícím v restauračním zařízení pravidelně)… Nikdo z nás však zatím nevyzkoušel SURF. Je pravdě podobné, že naše příští fotky budou z mořské hladiny. Nebo nemocnice.

Burčák party  |  23. 10. 2014

Vážení přátelé.. Jménem celé naší společnosti vám těmito řádky chceme z celého srdce poděkovat za účast na akci s názvem Moravský podzim. Vězte, že se jednalo o nultý ročník této nové tradice, který nám odhalil několik skutečností. Především nás příjemně překvapilo, že jste v počtu 140ti návštěvníků neváhali obětovat svůj čas a svěřili ho s důvěrou do našich rukou, čehož si nesmírně vážíme. Pevně věříme, že jste si ho užili stejně, jako my čas strávený s vámi. Přiložené fotografie napovídají, že nudných chvil snad nebylo mnoho. Velice podstatným poznáním také bylo, že by si další ročník Burčák párty zasloužil větší prostory, ve kterých věnujeme více místa novinkám ze světa keramiky. Přes spoustu jiných lákadel, které jsme na vás nastražili, jste neomylně věnovali pozornost právě žhavým novinkám, které byly teprve před třemi týdny představeny světu na veletrhu CERSAIE 2014. Těšíme se na další ročník této poetické akce.

Moravský podzim v Praze  |  20. 10. 2014

S radostí a se skleničkou burčáků v ruce vás zveme na Moravský podzim v Praze, který jen a jen pro vás, naši milí klienti, čtenáři, architekti a přátelé, pořádáme v prostorách našeho showroomu a jeho okolí na adrese Dělnická 12, Praha 7, a to 16.10. od 18cti hodin. Čeká na vás ochutnávka burčáku, opravdových moravských vín a tradičních pokrmů, nakládanými okurky od Bartošíků počínaje a uzenými klobáskami konče. K tomu bude hrát naše cimbálová muzika a my vám představíme novinky z CERSAIE 2014 (to abyste měli i pracovní důvod k návštěvě!). Pro další informace sledujte náš blog!

NOVINKY NE jen z Cersaie 2014  |  30. 9. 2014

Není snadné každý rok vyrobit novinku, která bude jedinečná, šokující a velmi použitelná. Většině výrobců se to taky nepovedlo. Vyfotili jsme pro Vás pár obrázků.. spíše těch povedených nebo přinejmenším odlišných produktů. Také jsou výrobci, kteří veletrhy prostě ignorují a zvou klienty do svých domovských vzorkoven. Ty nabízejí více klidu a místa pro prezentaci nápadů… že by nový trend?

Všechny cesty vedou do Bologne!  |  24. 8. 2014

900 vystavovatelů, z toho tři sta zahraničních, a vice než 100.000 návštěv­níků. To jsou čísla loňského ročníku mezinárodní výstavy CERSAIE v Bologni. Společně s hvězdami keramického nebe budeme letos v Bologni ve dnech 22. – 26. 9. 2014 také my, členové teamu Archtiles. Pokud se s námi chcete setkat přímo ve stáncích našich výrobců a společně obdivovat nové kolekce tradičních výrobců i průkopníků novinek a trendů, kontaktujte nás na e-mailu p.kunt@archtiles.cz. Arrivederci a Bologna!

Více o veletrhu CERSAIE najdete zde.

Držte pěsti naší Šárce!  |  10. 8. 2014

Vážení přátelé, srpen je celosvětovým měsícem itaských dovolených. Pokud za normálních okolností není pro nás, Středoevropany, komuinikace s tímto obdivuhodným národem jednoduchá, srpen je pak vyvrcholením tohoto zajímavého geoetnografického jevu… Protože ale nejsme žádné béčka, nechali jsme si (ne zcela záměrně) dodávku dvou největších letošních projektů právě na tento měsíc. Problém ale je, že kamiony ze srdce Evropy nemají co do Itálie vozit, neboť je nemá kdo vyložit, tedy naše zboží není na co naložit a kdyby bylo, stejně není, kdo by to udělal. Začínáme tedy navážet dlažby pro pasáž Obchodního centrua Tesco Letňany a také dlažby i obklady pro Metropoli Zličín. Milá kolegyně Šárka, která má nakládky kamionů na starost, se tak dostává do stavu, při kterém by její myšlenkové pochody jistě se zájmem zkoumal každý zvídavý psychoanalitik.

Mezinárodní den kachliček  |  8. 8. 2014

Mezinárodní den kachliček (International Tiles day) má 21. května 2015 připomenout veřejnosti, že keramické dlažby a obklady patří mezi materiály, které lidstvo doprovázejí po mnoho tisíciletí. První krůčky po nich udělala královna Nefertiti, po ubodání římskými senátory na ně ve zkrvaveném rouchu padl Caesar, byly svědky tragédie města Pompejí stejně tak, jako středověkých bitev královských rodů celé Evropy.

Exkluzivní zpověď architektů z DESIGN ATAK  |  4. 8. 2014

Konečně se nám podařilo zjistit, proč Ing. Jan KRATOCHVÍL s kolegou Sinajským ze studia DESIGN ATAK použili do jednoho ze svých projektů obkady ze série CONCEPT od výrobce RAGNO. Jejich exkluzivní vyjádření najdete níže:

„Si to takhle frčíme s designem po Úvoze a najednó staré bejvák jak kráva a že pré předělat. Tak jsme hópli do Königu k ogarům z Archtiles pro inspiračku a vrzli vypečenou dlažbu Frame jak do největší cimry tak do chodby. A když už jsme v tom byli, koupelnu jsme sfókly z Conceptu z Ragno. Tož podařilo se to, šak zgómněte sami.“

Více o této sérii najdete v našich TOP PRODUKTECH.

Kdo je surfař z naší reklamy?  |  21. 7. 2014

Fotografii surfaře na naši reklamu v časopisu FOR GOLF vybral náš grafik Jakub Uksa alias Kubíček. Je na ní český surfař a instruktor surfingu Otmar Oliva z Moravy, který často surfuje ve Francii, Španělsku nebo na Srí Lance. Aktuálně se snažíme zjistit, který typ dlažeb a obkladů má nejraději, ať už jde o sprchy, koupleny nebo podlahy exotických interiérů. Prozatím jsme toho ale moc nezjistili, protože na Srí Lance se náš surfař údajně sprchuje ve venkovní sprše obklopené živým plotem a ve Španělsku pak „podle toho, jak mu to vyjde“ (konec citace). Více podrobností přineseme v detailním rozhovoru poté, co se vrátí z Kantábrie, kde se věnuje výuce surfování Čechů a Slováků.

Naše obklady ve vaší kavárně Gill's  |  30. 6. 2014

Jsme moc rádi, že jsme v době, kdy se pod pojmem kafe často prodává prakticky jakákoliv nahnědlá tekutina, mohli přispět ke kultuře pražení kvalitní kávy a dodat naše obklady do brněnské prodejny Gill's. Autory konceptu jsou architekti z firmy Fandament, konkrétně pak Pavel Lazarov, Václav Kocián a Miroslav Korbička. Aroma kávy je pro ně vůní dálek a jejího původu. Exotická atmosféra, použití tradičních materiálů a dekoru domorodých kmenů byly nosnou myšlenkou konceptu. „Většina kaváren jsou bílé až sterilně čisté, a proto jsme chtěli vytvořit interiér zabydlenější a útulnější,“ říkají tvůrci interiérů kavárny, kterou obložili 47 různými černo bílými dekory z řady Aparici moving black.

Krev Silver A v ARCHTILES  |  18. 6. 2014

Právě dnes je tomu 72 let, kdy hrdinnou smrtí v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze zemřel Josef Valčík, a jeho spolubojovníci. Podle některých dostupných informací se měl spolu s Kubišem a Gabčíkem podílet na atentátu na říšského protektora Heydricha.

Jejich život pro ně znamenal méně než přežití českého národa. Proto jsme nesmírně hrdí, že můžeme v našich řadách mít člověka se stejnou krví. Šárčina prababička Terezie byla totiž sestrou Josefa Valčíka. Ne všichni měli ale takové štěstí jako Šárka, že může dále v její žilách proudit hrdinská Valčíkova krev.

Brněnská Miss kachlička má míry 50x50!  |  15. 6. 2014

Volby královny krásy obkladů a dlažeb se v Brně, v průběhu akce „Snídaně v ARCHTILES“, zúčastnilo 31 architektů. S 29 hlasy zvítězila kachlička „MIRIAM“ netradičních rozměrů (50×50). Do soutěže ji z centa světové módy Milána vyslal výrobce COTTO d'ESTE. Nevíme, čím tato subtilní kráska brněnské architekty zaujala, ale nezávislí odborníci tvrdí, že to byla především originální úprava povrchu a široká škála možností použití (Může se toto říct o vítězkách Miss kachličky? pozn. redakce)

Na druhém místě skončila „ZLATA“ (30×60) ze série Refin Design Industry. Třetí místo patřilo také Italce, a to konkrétně „NAOMI“ od výrobce MADE A MANO. V kalalogu ji najdete pod uměleckým jménem KN-4-PLL-SM36. Patří do série KOMON NATURA RANGE a je inspirována Japonskem. Podle mojí maminky, která kachličkám vůbec nerozumí, ale každý týden je už několik let vždy v sobotu dopoledne umývá, volili brněnští architekti s mnohem větší představivostí než jejich kolegové z Prahy. Neumí si ale představit, jak by se třeba taková „NAOMI“ chovala, když by ji příští sobotu přetřela bublinkovou vodou s jarem z Teska.

A zde už jsou první čtyři finalistky v pořadí, které jste jim přidělili.

Pražská Miss kachlička má míry 60x60 a je z Itálie!  |  8. 6. 2014

Hlasování se zúčastnilo téměř devadesát účastníků pražských „Snídaní v ARCHTILES“, z čehož předseda a zároveň jediný člen volební komise kolega Tomáš Bartošík usoudil, že volební účast byla 90procentní. Nezapomněl přitom zdůraznit, že hlasování proběhlo regulérně a podle platných pravidel. Komplikace nastaly pouze u hlasovacího lístku jednoho architekta, kterému pomáhala pětiletá dcera. Zakroužkované tak byly všechny finalistky, u dvou byl nakreslen poněkud abstraktní králíček „ušáček“.

Se čtyřiceti devíti hlasy nakonec zvítězila „MIRIAM“ (60×60) ze série DÉCHIRER od designérky Patricie Urquioly a výrobce MUTINA. Civilní jméno vítězné kachličky je Mutina dechire bianco decor 60×60. Na druhém místě skončila „BOŽENA“ (80×60) taktéž z Itálie, tentokráte od výrobce MADE A MANO. V katalozích výrobce je vedena pod kódem Made a mano P8-ND 104 SM.32 PLL 80×60. Třetí místo patřilo divoké kartě, opět od výrobce MUTINA. Kachlička „JITKA“ (60×60) patří do série PICO a stvořili ji designéři Ronan & Erwan Bouroullec. Budete-li se s ní chtít blíže seznámit, ptejte se po Mutina pico reddots blanc 60×60. A zde už jsou první čtyři finalistky v pořadí, které jste jim přidělili.

The Sky Over Nine Columns  |  6. 6. 2014

Soubor devíti sloupů, vytvořený německým umělcem Heinzem Mackem ve spolupráci s nadací Giorgio Cini Foundation a společností Trend, bude na ostrově San Giorgio Maggiore v Benátkách k vidění v období od 3. června do 23. listopadu 2014.

Devět sloupů vysokých více než sedm metrů je pokryto zlatou mozaikou vyrobenou společností Trend. Pro Heinze Macka jsou sloupy vyzdobené 850 000 kostičkami zlaté mozaiky nástrojem pro hru se světlem: přes den budou odrážet světlo slunce, přes noc světlo měsíce a zároveň se budou zrcadlit ve vodě. Zlatá mozaika je manifestací dlouhodobé tradice lokální zručnosti.

Monument “Sky Over Nine Columns” bude vystaven paralelně se 14. mezinárodním architektonickým bienále, které se bude konat od soboty 7. června do neděle 23. listopadu 2014 v Giardini, Arsenale a na dalších místech v Benátkách. Letos je bienále vedeno Remem Kolhaasem a jím vybrané téma letošního bienále je: základy.

MISS KACHLIČKA - VOLBA PRÁVĚ PROBÍHÁ  |  26. 5. 2014

Od dnešního dne do čtvrtka 29. 5. můžete v našich showroomech v Brně (Purkyňova 35) a v Praze (Dělnická 12) volit první českou MISS KACHLIČKU. Součástí poroty se mohou stát všichni, kdo přijdou na naše snídaně s domácími vajíčky z Polešovic, s párkami od Kšány a luxusními domácími dortíky od Evičky. Hlasovací lístky dostanete při příchodu od naší hostesky, a to i bez předložení občanského průkazu. Přijdťe s námi posnídat a zvolit nejkrásnější kachličku tohoto roku. Finalistky soutěže byly pečlivě vybírány z nejlepších sérií roku 2013 a 2014. I Váš hlas pozhodne:)

OBLADY A KACHLIČKY NEBO PÁRKY S VAJÍČKY?  |  22. 5. 2014

„Já třeba vůbec nesnídám, a to je velká škoda“, říká Tomáš Bartošík z Archtiles a pokračuje: „když nás ale společné snídaně napadli, tak jsem z toho měl velkou radost. Rozhodl jsem se, že konečně vyzkouším, jaké to je dát si k snídani, kromě panáka slivovice, také vajíčko nebo bábovku.“ Na snídaně se těší i architekt Josef Mrázek z Holešova.

„Tož, co mám k tomu jako říct,“ odpovídá na záludnou otázku, jestli se akce zúčastní, a pokračuje: „to je jasné, že přijdu i s kolegy. Společná snídaně je originální a především praktický nápad. Většina z nás pojede po snídani do práce, takže je zde nezanedbatelná šance, že si z ranního setkání alespoň něco zapamatujeme i do dalších dní. K tomu odpadá i klasická starost s jednodenní nemocenskou den po akci.“ Snídaně se v showroomech ARCHTILES podávají úterý až čtvrtek, od osmi do jedenácti hodin. Svou účast, prosím, potvrďte na e-mail info@archtiles.cz.

Snídaně v Archtiles  |  18. 5. 2014

V době, kdy se většina věcí odehrává on-line a někteří obchodní partneři se v životě téměř nepotkají, chceme připomenout krásu osobních setkání a kontaktů. Namísto čtení e-mailů a conference calls po ránu, se vracíme k základům a dny 27. – 29. května začněme, společně s vámi, klasickou klidnou snídaní s vůní kávy a upečených koláčů v našem showroomu v pražských Holešovicích (Dělnická 12) a v Brně, v ulici Purkyňova 45.

Čeká na vás ochutnávka kávy, sladké domácí koláče, slané kiše, čerstvé džusy, moravská slivovice, luxusní párky s vajíčky, obklady a kachličky, komentovaná prohlídka našich produktů, denní tisk, MISS Kachlička, ranní překvapení a celý team ARCHTILES. Snídaně se v našich showroomech podávají úterý až čtvrtek, od osmi do jedenácti hodin. Svou účast, prosím, potvrďte na e-mail info@archtiles.cz.

Holubi na Sicílii mají jen jednu nohu  |  10. 5. 2014

V době, kdy si někteří užívali teplého českého venkova, jsme se my, tedy já Petr a on Tomáš i s manželkami, vydali do „HORKÉ“ Sicílie, kde jsme s MADE a MANO vyjednávali o zkrášlení cen pro naše vážené klienty. Bohužel jsme až na místě samotném pochopili:

  • že jsme si plavky a podobné doplňky balili zcela zbytečně
  • že Made a Mano je opravdu spíše uměleckým dílem, než průmyslovým produktem.

Pohádka o italských obkladech, krásných architektkách a jedné kuchyni  |  6. 5. 2014

Bylo nebylo…po mnoha měsících čekání, kdy už si ani pan král nepamatoval, na co se vlastně čekalo, se kousek od Berouna u Prahy sešel jedno nedělní odpoledne jeden dobrý fotograf s krásnými architektkami. Ten fotograf se jmenova Petr Hoffelner. Kamarádi loupežníci mu říkali Hofík. Krásné architektky také nebyly zdaleka, svou skrýši měly na Praze 2 ve studiu Inconginto.

Spojením sil a nadání všech, v kombinaci s dobrým italským vínem, vznikly fotky kuchyně Dity P, kterou dekorují kouzelné italské obklady MADE A MANO. Jejich kouzlu už propadlo nejedno království, a nezáleží na tom, zda mu vládla zkušená kuchařka, významný designér nebo mladá paní hledající vhodnou dekoraci pro svůj nový domov. Tajemství kouzla MADE A MANO už brzy odhalíme i my v článku o kuchyni DIty P.

Náš nový cíl! Konec nudy na D1!  |  2. 5. 2014

V rámci boje za příjemnější pobyt na naší nejhorší dálnici D1 jsme polepili několik kamionů luxusní reklamou. Z třech návrhů našeho grafika Kubíčka, o kterém jsme psali už dříve, jsme vybrali ten, který nás i vás potěší nejvíce. Přejeme příjemnou jízdu za našimi kachličkami!

Architekt Martin Pálka: Laminam byl jasná volba.  |  23. 4. 2014

„Při rekonstrukci prostoru recepce v hotelu Clarion v centru Prahy jsme uvažovali o obkladu stěn a sloupů v blízkosti hlavního vstupu do hotelu“, říká architekt Pálka z firmy HEXAPLAN International, „a jako nejvhodnější řešení se ukázalo použití desek Laminam. O naší volbě rozhodl především jejich bezkonkurenční rozměr až 3metry na délku. Tímto se nám podařilo téměř zcela eliminovat spáry a vznikl tak jednolitý a zároveň vysoce odolný obklad . Důležitý byl pro nás i dekor desek imitující travertin, který se výborně hodil k charakteru domu postaveného ve dvacátých letech 20.století. Tím se nám, za použití zcela moderního materiálu, podařilo zachovat autenticitu historického prostoru.“

Naše obklady v dřevostavbě roku 2013  |  20. 4. 2014

Nadace Dřevo pro život vyhlásila výsledky soutěže Dřevostavba roku 2013. Dům pod hradem v Mostě, který navrhl architekt Dušan Řezáč ze studia MODULORA, získal hlavní cenu mezi moderními realizacemi. A naše studio do něj dodalo obklady a dlažby.

Specifičnost pozemku, podle architekta Dušana Řezáče, zásadně ovlivnila umístění domu ve svahu, hmotové řešení i použitou technologii výstavby. Dům je vložen na plošinu ve svahu tak, že jeho pultová střecha přízemní části kopíruje klesající sklon ulice nad pozemkem. Hmota se tak neuplatňuje do ulice a nevytváří bariéru pro výhledy do údolí. Celá kompozice graduje do podlažní části, která evokuje věž a je prostorem s nejlepším výhledem v domě. Zde je umístěna ložnice rodičů s oknem na celou šířku místnosti. V interiéru dominují čisté tvary i linie, základní barvy jako bílá, šedá a žlutá. Velká okna vytvářejí zarámované výhledy do krajiny, které představují měnící se obrazy v čase. Atmosféru stavby zachytil fotograf Martin Kocich.

Ze SALONu kachliček aneb kdeže jsme to spali  |  15. 4. 2014

Zde je výběr fotografií, které naši amatérští fotografové Petr Kunt a Tomáš Bartošík přivezli ve svých chytrých telefonech z veletrhu Salone de lMobile – International Bathroom Exhibition 2014 v Miláně. S jejich poznatky a úlovky se brzy seznámíte v našem showroomu. Největší zážitky si Petr i Tomáš už tradičně přivezli z míst mimo areál výstaviště. Moc rádi vám osobně předají své poznatky o tom, jak si přes booking.com objednat hodinový hotel, popřípadě co to znamená, když Italové řeknou, že centrum Milána je plné skvělých barů, kde to žije od pondělí do pátku, od soboty do soboty.

Mladý Ital ve Starém Městě Pražském  |  14. 4. 2014

Mladá italská značka Laminam se za krátkou dobu své existence stala synonymem pro keramický obklad a dlažbu s vysokou technologickou a estetickou kvalitou. Právě to rozhodlo o jejím výběru při rekonstrukci recepce holetu Clarion v Hradební ulici v Praze. Podívejte se, jak spolupráce italského výrobce, našeho teamu a zkušených architektů dopadla.

BREAKING NEWS: Naši lovci v Miláně  |  9. 4. 2014

Jsme hrdí, že vám právě my můžeme zprostředkovávat a nabízet neskutečně zajímavé kousky ze světa keramických dlažeb a obkladů. Moderní trendy jsou ale jak mrštný zajíc, který letí stále rychleji a rychleji kupředu. Proto se náš tým v těchto dnech účastní loveckého honu za aktuálními trendy a novinkami na italském veletrhu Salone de lMobile – International Bathroom Exhibition 2014. Pomyslný hon naši hrdinové zahájili u stánku již ulovené keramičky MUTINA v pavilonu 24 D14, D18, kde nasáli vítěznou energii a vypilovali loveckou mušku potřebnou pro odlov dalších neméně zajímavých keramiček. Jsme přesvědčeni, že se do černého trefíme vícekrát než milánské AC v sobotním domácím ligovém utkání SERIE A proti Catanii. Buona fortuna!

Poradenství ve znakovém jazyce  |  4. 4. 2014

Je nám ctí, že členem našeho týmu je Sir Alan Ptáček, který bezvadně ovládá český znakový jazyk. Je tomu tak díky ne zcela perfektnímu sluchu, který ovšem bezvadně funguje jen tehdy, kdy to nejméně potřebujeme… . Každopádně ze svého handicapu vytvořil jedinečnou přednost našeho studia, díky které jsme schopni všem sluchově postiženým nabídnout fundované poradenství přímo v českém znakovém jazyce.

I já, Petr Kunt, mám handicap. Mám porušený barvocit. Tedy jsem barvoslepý na zelenou (proto v ní máme provedené naše logo), hnědou, červenou a někdy i jiné barvy. Jen netuším, jak zúročit tento handicap podobně jako kolega Ptáček, a komu své „služby“ vlastně mohu nabízet já… ☺

V případě zájmu o spolupráci se mnou mne můžete kontaktovat zde.

Kachlička pro Kubíčka  |  2. 4. 2014

Náš grafik je velmi dobrý surfař. To ale není tak důležité jako to, že je jednou z legend pražského street artu. Jeho několikametrové většinou červeno bílé nápisy Obic se stali součástí řady evropských výstav stejně tak, jako chloubou veřejných a soukromých budov několika částí Prahy.

Takže tak s naším grafikem, kamarádi mu říkají Kubíček, sedíme ve vzorkovně a přemýšlíme, jak jeho umělecký talent skloubit s potřebami naší firmy. Pijeme italskou kávu a jíme čokoládové bonbóny. Je zřejmé, že grafik soustředěně přemýšlí, jeho pohled je upřen někam do dáli za náš konferenční stolek.

Na konci schůzky se ptáme, zda má jasno. „Ano, mám jasno víc než kdykoliv předtím,“ odpoví Kubíček, „právě jsem si totiž vybral kachličku na rekonstrukci své kuchyně. Až do této chvíle mi tam pořád něco chybělo.“

Produktem, do kterého se zamiloval, není nic jiného než výrazně zelený 3D dekorativní obklad značky Normandy Ceramics, která od tohoto roku září v našem showroomu. Jsme velmi rádi, že jsme se trefili do umělcova vkusu, a do kalendáře si zapsali nový termín nové schůzky. Tentokráte skutečně o grafice.

Značku Normandy si prohlédněte zde

Včera o ní vyšel také článek na archiweb.cz

Brno - kachliček plno  |  30. 3. 2014

Náš tým odmítá jakýkoliv „pragocentrismus“ a vzorky těch nejexkluzivnějších sérií vystavuje také v showroomu v Brně. Nejen italskou MUTINU a francouzskou značku NORMANDY si můžete prohlédnout i bez toho, abyste museli přispět k provozu na D1! O stoprocentní servis se stará Petra Kubátová a Jaroslav Bednařík. Tož, neváhejte!

Návštěvu vzorkovny si můžete zamluvit na brno@archtiles.cz

MUTINA INSTALOVÁNA  |  24. 3. 2014

Naše vzorkovna je živý organismus, který se neustále mění. Vzorky MUTINA daly našemu studiu zcela nový ráz.

Sotva vstoupíte, víte, že vidíte něco výjimečného. V keramičce MUTINA jsou designéři alchymisty, kteří navrhují produkty na hony vzdálené od klasického sortimentu. Přijďte se podívat na dokonalost těchto jedinečných produktů, které jsme s hrdostí uvedli do našeho showroomu.

Soutěž pro designéry a architekty  |  14. 3. 2014

Vyzýváme české architekty a designéry, aby se zapojili do mezinárodní soutěže italského designérského studia DTS – Create your Tile. Účastníci mají za úkol navrhnout inovativní a originální kolekci keramiky, která bude mít komerční potenciál, bude odpovídat možnostem průmyslové výroby a reflektovat hlavní principy a hodnoty kreativního studia DTS.

„My v Archtiles si myslíme, že tvůrčí potenciál, náš historický a hluboce zakořeněný vztah ke vkusné dekoraci a architektuře nás přímo předurčuje světu nabídnout něco ryze českého, co bude díky výrobci REFIN vpuštěno do celosvětové prodejní sítě. V případě úspěchu návrhu pak snadno můžeme například v New Yorku nebo Tokiu chodit po dlažbě, která v sobě bude skrývat kus českého nápadu a kreativity,“ motivuje k účasti Petr Kunt ze společnosti Archtiles.

Vítězný návrh bude představen v rámci mezinárodního veletrhu Cersaie v italské Bologni v září letošního roku a autorovi nepřinese jen finanční zisk, ale především možnost zařadit se mezi velké hvězdy světového designu jako je Michele De Lucchi nebo módní návrhářka Vivienne Westwood.

Pes mě donutil k zamyšlení - Never more Tepich  |  11. 3. 2014

Vážení přátelé, byl jsem donucen koupit synovi psa. Nejprve jsem hlasitě nesouhlasil, poté jen potichu a po přehlasování celou rodinou mlčky souhlasil. Tedy takovou zkušební verzi psa: jorkšíra… Teprve teď si uvědomuji, jak málo dlažeb jsem použil do domu a jak snadno se udržuje oproti koberci, zvláště v přítomnosti štěněte :-)

Děti jsou šťastné, tedy já také…kolega David Š. si místo pejska domů již brzy pořídí další miminko… to ovšem koberec myslím ocení… alespoň v prvních měsících života, než mu kolega také pořídí psa.

Máme nový přírůstek! Váží 3690g, měří 30x60 a jmenuje se CORTINA!  |  27. 2. 2014

Po několika měsících intenzivního souznění dvou mladých subjektů – pro jasnou představu…subjekty zde zastupují kreativní teamy a jeden z nich byl náš! – se zrodilo naše společné dítko….je to ONA….CORTINA!

Ve spolupráci se společností PORCELAINGRES se nám CORTINU podařilo vymodifikovat na základě aktuálních požadavků trhu, vašich představ, našich dlouholetých zkušeností a cenových zadání investorů.

Víme, že keramická dlažba není jen nezbytnou součástí projektů, stavby, interiéru nebo exteriéru. Základem spolupráce byl důraz na praktičnost CORTINY. Dva formáty – 30×60 a 60×60 – a čtyři odstíny byly vybrány na základě nejčastějších požadavků uplynulého roku.

A toto rozhodnutí, jakožto správné rodičovské rozhodnutí, dovolilo německému výrobci PORCELAINGRES nabídnout naší společnosti neuvěřitelně vymazlenou cenu. Kvalitní, moderní a luxusní materiál tak můžete použít i do projektů, které by jinak byly řešeny materiály ve výrazně nižším standardu.

Udělejte zodpovědné rodičovské rozhodnutí i vy a přijďte se podívat na naše dítko co nejdříve do našeho showroomu. Zveme vás na setkání s teamem, kteří jsou profíci v reprodukci potomků (poslední aktuální sčítání u pánského osazenstva teamu sčítá 10 dětí + 1 je již na cestě). Čekají na vás dva formáty ve čtyřech barvách, výborná káva, výhled do holešovických ulic a náš nezapomenutel­ný team.

U nás se mají dobře všichni  |  26. 2. 2014

Jak dokazuje fotografie z jednoho z večerů tohoto týdne, věnujeme stejnou péči jak našim klientům, tak výrobcům a jejich agentům. A díky tomu můžeme nabízet naše materiály za tak výjimečných obchodních podmínek, které nás proslavili, a na které jste u nás zvyklí. Buon apetito!

Etna opět chrlí  |  20. 2. 2014

Z tajuplných sopek Vesuvu a Etny pochází exkluzivní produkty společnosti MADE A MANO, která vznikla v roce 2001 v Itálii. Její zakladatelé se shlédli v kráse lávového kamene a získali odvahu jít proti proudu strojové výroby. V době všeobecné industrializace kladou důraz na kouzlo ručně malovaných detailů stejně tak, jako na malé kolekce určené pro úzký okruh výjimečných a náročných zákazníků. Do našeho showroomu přinesla toto značka rustikální nádech francouzského venkova, náladu devatenáctého století, exkluzivitu originálních povrchů a obdiv k preciznosti ručně malovaných detailů. Hledáte-li něco jiného než ověřenou klasiku, přijďte si prohlédnout tyto skvosty italské keramické tradice, která nás utvrzuje v přesvědčení, že design bez emocí je jako italská káva bez kofeinu. Více se o značce dočtete ZDE.

Produkty s antibakteriálními povrchy  |  10. 12. 2013

Díky několikaletému výzkumu a speciálním a složitě získaným zkušenostem si může italská keramička Casalgrande padana povolit nabízet komplexní, účinnou a certifikovanou řadu bioaktivnách keramických produktů, které dokáží uspokojit i ty nejnáročnější požadavky realizací v iteriérech i exteriérech. Technologie Bios byla podrobena přísným laboratorním testům. Ty potvrdily nadstandardní účinky, které významně převyšují už tak přísné normy. Technologie Bios už byla oceněna významnými certifikáty udržitelnosti a ochrany přírodních zdrojů. Je aplikovatelná na širokou škálu formátů, povrchových úprav a barev. Pro více informací o této technologii piště na t.bartosik@archtiles.cz

Už se to udí  |  1. 12. 2013

Daleko od Prahy, uprostřed krás zasněžené Jižní Moravy se, pod dohledem toho nejlepšího odborníka z řeznictví U Kusáků, udí od dnešního rána vánoční dárek pro naše zákazníky. Cítíte, jak voní?

Foto nového showroomu v Holešovicích  |  13. 10. 2013

Dnes jsme fotili náš nový showroom na adrese Dělnická 12, Praha 7. Rádi si zde s vámi dáme italskou kávu a přitom vybereme nejlepší produkty pro váš projekt. Na každý kus si můžete sáhnout a podle vlastní představivosti si poskládat vzor dlažby tak, aby vyhovoval vašim představám. Jedna návštěva vám ušetří dlouhé hodiny strávené listováním v katalozích.