Vážení zákazníci, rádi bychom vás pozvali do nesmírně zajímavého, okouzlujícího a často překvapivého světa keramických dlažeb a obkladů, ve kterém se my sami, už několik let, pohybujeme jako ryba ve vodě.
Podívejte se, co skrýváme pod kachličkou, a nahlédněte nejenom do našich produktových novinek.

Letní renovace s 2 cm  |  31. 5. 2021

Blíží se nám doba, kdy se budeme chtít všichni válet ve vodě nebo někde grilovat. Čas udělat si to hezké. My vám pomůžeme s tím, aby vaše bazény nebo terasy dostaly nový kabát. Nabídneme klasické formáty jako 60×60 cm, ale také 90×90 cm, 60×120 cm a 45×90cm. Také máme v záloze těžkou váhu 120×120 cm! A když říkáme těžkou váhu, myslíme to doslova! Při tloušťce 2 cm je nutné standardní váhu dlažby vynásobit ještě 2×. Nebojte se, po těchto dlažbách určitě nesklouznete, jsou totiž určeny výhradně pro exteriér a mají zvýšený protiskluz. Záleží jen na vás, jestli dáte přednost vzhledu kamene, betonu nebo imitaci dřeva. V showroomech v Plzni, Praze nebo v Brně jsme k vám dispozici.

Mutina, jak my ji milujeme!  |  18. 5. 2021

Velkou radost nám udělal projekt od architektky Zuzany Boškové, která se pro sídlo merchandasingové agentury v Karlíně nezdráhala použít terracottové obklady Celosia od světoznámé značky Mutina. Pro optické oddělení klidové zóny, která je jinak součástí open-space kanceláří, byl tenhle obklad skvělým designovým řešením, který se ve společnosti zvoleného nábytku perfektně vyjímá. Svět je zase o něco krásnější!

Fotograf: Pepa Dvořáček

Color Studio v akci  |  10. 5. 2021

Velmi elegantního řešení dosáhl pan architekt Ondřej Červený ze Studia Muck při rekonstrukci bytového jádra v pražských Stodůlkách. Byt nabral zcela nový dech nejen díky použití oblíbené série Color Studio od výrobce Porcelaingres. Pro tento projekt vybral pan architekt spolu s kolegyní Leonou Měšťánkovou příjemnou barvu Malt a za pomoci střídání pokládky obdélníkových obkladů 30×60 cm horizontálně a vertikálně dosáhl pomyslného oddělení jednotlivých zón. Dlažby v odstínu Sage a formátu 60×60 cm pak celý prostor v návaznosti na obklady dokonale sjednotily.

Na krásných fotografiích Roberta Tichého se můžete přesvědčit, že pro udržení nadčasového vzhledu vašeho bydlení nemusíte nutně používat jen odstíny šedých a béžových. Barevně volené obklady místnosti oživí a dodají jim skutečný šmrnc!

100 radostí  |  21. 4. 2021

Rozhodli jsme se pokračovat v iniciativě z loňského roku, a opět jsme rozdali velikonoční beránky do domovů pro seniory. Chtěli jsme tím udělat radost lidem, kteří bohužel nemůžou kvůli současné situaci trávit svátky se svými blízkými. Předali jsme celkem 100 beránků, na oplátku jsme dostali krásné vzkazy a šťastné úsměvy. Děkujeme a společně to zvládneme!

Děkuji za nás všechny z celého srdce.

Beránci nám udělali velikou radost a zpříjemnili nám tak již druhé Velikonoce v omezení. Jsme velmi potěšeni také tím, že někteří naši klienti si Váš počin pamatovali již z loňského roku a mnozí to opravdu nečekali. Svátky strávili příjemně také díky beránkům od Vás.

Srdečně tým Senior centra Nový Bor s díky a úctou k Vám,

Bc. Andrea Málková Výkonná ředitelka

OKOUZLENI SVĚTLEM  |  18. 3. 2021

Zbrusu nová série Flauti italského výrobce Vogue představuje zcela inovativní pojetí prostoru. Kolekce byla navržena tak, aby zvýraznila daný prostor prostřednictvím náhodného uspořádání jednotlivých typů lamel na síti. Právě střídáním lamel dosáhnete odrazu dopadajícího světla neustále se měnícími způsoby a stěnám tak tato série dodává nepřetržitý pohyb. Flauti představují dvě trojrozměrné a jedna rovná hladká lamela, jejichž velikost je 5 × 20 cm. Ty jsou náhodně lepené na síti o celkovém formátu 30 × 40 cm. Vyhrajte si s pokládkou, pouhým pootočením můžete dosáhnout skvělého a vždy naprosto originálního výsledku!

Tento dlouho očekávaný typ 3D obkladu konečně spatřil světlo světa v podobě 2 povrchů a 6 barev.

My jsme okouzleni. A co vy?

Fotoshooting s kachličkami III.  |  1. 2. 2021

Kruh se uzavřel. Všechny tři pobočky jsou již nafocené a my jsme rádi, že vám můžeme ukázat poslední sérii fotek – tentokrát našich usměvavých plzeňských kolegyň Lucky a Petry. O tom, že smích je v tomto showroomu nakažlivý se můžete přesvědčit sami. Kromě upřímného úsměvu, vřelého přivítání a výborné kávy vám kolegyňky naservírují ty nejhezčí obklady a dlažby našich italských, španělských a francouzských dodavatelů.

Jak ze staré kotelny nová garsonka vzešla…  |  25. 1. 2021

Šťastného konce se dočkala původní technická část třípodlažního domu z 90. let v pohádkových Krkonoších. Ze staré prádelny a kotelny zde vznikla pod vedením designérky Hedviky Novotné ze studia NOVOdesing velmi atraktivní a moderní garsonka. Ta nyní slouží nejen pro rodinné příslušníky a přátele klientky, ale rovněž také pro potenciální zájemce o krátkodobé ubytování v těsné blízkosti oblíbených lyžařských středisek, golfového hřiště či lázní pod názvem Apartmán Kotelna. A my máme velkou radost, že jsme byli u toho!

Podstatným cílem rekonstrukce bylo respektování image malebné horské vesnice, a proto se veškeré prvky v interiéru odkazují na motiv hor. Ne jinak tomu je i s vybranou dlažbou, která svými střídavými geometrickými tvary rovněž odráží horské vrcholky. Za asistence našeho brněnského kolegy Michala Štarmana byl pro prostory zádveří, koupelny a obkladu v kuchyni vybrán italský materiál Frame Geometric v líbivém formátu 60×60 cm.

Podívejte se do fotogalerie na výsledek této zdařilé rekonstrukce. Věříme, že budete stejně nadšení, jako jsme my.

Líbí se vám jemné dekorování za kuchyňskou linkou či v koupelně? Pro příznivce této elegantní dlažby s moderním geometrickým nádechem máme totiž dobrou zprávu. Omezené množství máme nyní skladem a je tedy ihned nachystáno k odběru. Ozvěte se nám a můžete se do obkládání pustit ještě dnes!

V laboratoři jsme odhalili pravdu.  |  14. 12. 2020

V Archtiles jsme pojali letošní tradiční video vědecky. Naši přední a zkušení odborníci Petr Spára a Tomáš Obložený na základě nezpochybnitelných experimentů chtěli zjistit, jaká povrchová krytina je nejvhodnější pro home office, tedy práci z domova. Vědci zkoumali kachličku versus koberec. Během výzkumu získali důležitá tvrdá data, která odhalila pravdu. Pojďte se podívat na výsledek zde.

Rekonstrukce zámečku dopadla na výbornou!  |  30. 11. 2020

Máme upřímnou radost, že se projekty s našimi obklady a dlažbami každoročně umisťují na předních příčkách soutěží designového zaměření. Milou novinkou je 1. místo v soutěži Stavba roku Jihomoravského kraje 2019 v kategorii Rekonstrukce staveb a objektů, které získala rekonstrukce památkově chráněného Paarova zámečku v Pohořelicích. Architekti z ateliéru PK Archika vybrali pro tento typ rekonstrukce, společně s kolegou Jardou Bednaříkem, dlažbu italské keramičky Ragno, série Emilia a obklad výrobce Vogue.

Kromě centrální haly, která poslouží výstavám či vernisážím, mohou budovu opět využívat žáci zdejší základní školy. Pět vnitřních učeben doplňuje venkovní altán a amfiteátr ve dvoře. A když říkáme opět, navazujeme tím už na 2. polovinu 19. století, kdy zde obec poprvé zřídila provizorní třídu pro větší počet žáků či na pozdější 20. století, kdy byl objekt využíván jako školní družina. Jelikož ani po letech, kdy zámeček nebyl užíván a postupně chátral, neztratil status kulturní památky, jeho náročná přestavba probíhala pod dohledem Národního památkového ústavu a vše tak muselo z historického hlediska ladit do posledního hřebíku. Jsme velmi rádi, že se rekonstrukce i díky našim obkladům a dlažbám dokonale povedla a zámeček může být opět důstojně využíván.

Pohyb sbližuje a pomáhá!  |  9. 11. 2020

O tom, že v Archtiles velmi rádi sportujeme, vás mohli v létě přesvědčit naši pražští kolegové. Jak v letošním, tak i loňském létě jste je totiž mohli pravidelně vídat na beachvolejbalovém kurtu ve Žlutých lázních (v pozdějších hodinách také v místním občerstvovacím koutku). A kdo by si myslel, že zůstalo u pouhého kolegiálního pinkání, plete se. Po natrénování všech možných strategií se totiž, právě při oslavování výhry v občerstvovacím koutku, zrodil nový nápad. Kolegové se rozhodli zužitkovat své nově nabyté taktiky smeče a udělat z této původně vnitropodnikové aktivity skvělou příležitost ke sblížení s našimi věrnými architekty a designéry. Díky tomu jsme se mohli lépe poznat, tentokrát v obležení písku namísto obkladů a dlažeb.

Rádi také pomáháme, a proto se každoročně zúčastňujeme charitativní akce „Teribear hýbe Prahou“, která letos, reagujíc na vládní opatření, odstartovala 10. září pod upraveným názvem „Teribear aneb Prima pohyb s medvědem“. Zapojit se tak mohli i mimopražští – akce fungovala za použití mobilní aplikace celorepublikově. Tato akce je určena všem, kteří chtějí skrze pohyb pomoci znevýhodněným dětem. Za každý v aplikaci zaznamenaný kilometr věnovali partneři akce 10 Kč. Nám se společně povedlo nachodit 160 km, a přispět tak alespoň malou měrou do celkového obnosu 10 milionů korun. Velký respekt patří všem skupinám i jednotlivcům na prvních příčkách, kteří do akce dali všechno, ale i všem ostatním zúčastněným patří velký obdiv za to, že jim nebyl osud těchto dětí lhostejný.

A69 BEACH OPEN 20  |  2. 11. 2020

I když je svět vzhůru nohama, my jsme tradičně byli u již 11. ročníku turnaje v beachvolejbalu, který pořádá A69! Bylo nám opravdu velkou ctí, že jsme mohli podpořit tento turnaj, který mohl aspoň na chvíli rozptýlit myšlenky architektů. Vítěznou trofej vyhrál poprvé za celou dobu konání turnaje tým RA15 ve složení Libor Hrdoušek a Tomáš Kroužil. Druhé místo obsadili Jan Síba a Marian Volšík z týmu HAF (aneb Hoši z AED a FINEPu). A konečně třetí příčku obsadil tým GAMA zastoupený Silvií Slezákovou a Markem Povolným. Reprezentanti A69 Roman Klimeš a Jan Rosický dosmečovali na 10. místo. Gratulujeme!

Fotoshooting s kachličkami II  |  23. 10. 2020

Sérií focení si po pražské pobočce prošli také kolegové z Brna. Počáteční nejistotu z objektivu vystřídala nezkrotná energie a taková hora nápadů, že pan fotograf málem ani nestihl zpáteční vlak do Prahy. Nově uspořádaná vzorkovna nabídla spoustu možností, není tedy divu, že se kolegové fotogenických zákoutí s novinkami nemohli nabažit.

Letní radovánky  |  19. 10. 2020

Nejen díky inspiraci z loňského teambuildingu v jižních Čechách jsme se letos v létě rozhodli obdivovat krásy ČR namísto obvyklého vycestování do zahraničí.

A přestože letní prázdninové měsíce obvykle patří odpočinku a dovoleným, někteří z nás doslova trhali rekordy. Suverénním vítězem by mohl být Alan, který v létě s rodinkou navštívil přes patnáct míst a dával si velmi záležet, aby navštívené destinace zněly co nejvíce prapodivně. :D Navštívili například nám neznámé Chvatěruby, Kozomín, Zlončice či Nalžovské hory.

Zuzku k nejrůznějším výletům po ČR motivuje stírací mapa, a tak ve volných chvílích obráží více i méně známá místa. Nejen hrady Houska, Křivoklát či Český Šternberk, ale také například lom Velká Amerika nebo vyhlídka Máj se staly cílem jejího červencového výletování. V srpnu se více zaměřila na objevování jižní Moravy, Moravského krasu, navštívila Státní hrad Veveří a další poutavá místa blízká Brnu.

To naše kolegyňky Leona a Petra to vzaly vyloženě odpočinkově a užívaly si na Pálavě, v kraji vína. Lejča nám v průběhu prázdnin také poslala pozdrav z Harrachova, jímž si vynahradila cestu do jinak milovaných Alp. Jarda si zase s rodinkou užíval na Červené vodě a Dolní Moravě.

Nejkrásnější suvenýr z léta si ale z nás všech odnesl kolega Michal, který přivítal přírůstek do rodiny. Gratulujeme!

Doufáme, že už brzy budeme moct zase bez omezení cestovat a navštěvovat nejen české ale i zahraničí destinace.

Na dobré věci se vyplatí počkat.  |  8. 10. 2020

Letošní chladnější a deštivé léto zapříčinilo pozdější dozrávání hroznů. I proto jsme náš tradiční podzimní pozdrav doručovali o nějaký ten týden později, než jste zvyklí. Jak ale s oblibou říkáme, na dobré věci se vyplatí počkat.

Jelikož většina z nás pochází ze Slovácka, přesněji řečeno z Polešovic, rozváželi jsme vám ve slováckých krojích proslulý polešovský burčák. O tom, že se i letos burčák podařil a potěšil nejeden ateliér, máme nespočet důkazů. Děkujeme vám za ně!

Kromě nasdílených fotografií z vašich studií přímo na Instagram jste nám poslali také nespočet krásných zpráv. O některé reakce se chceme podělit:

„Moc děkujeme za burčák. Je bezva, ale rychle vysychá.“

„Udělalo to z našeho víkendu naprostou senzaci.“

„Kolegům již druhým dnem příznivě pomáhá ve finišování zakázky.“

BUON GIORNO ITALIA, VIVAT MUTINA  |  24. 9. 2020

Proslulá značka Mutina slaví celosvětové úspěchy pokaždé, když představí svou novou kolekci. Není divu, na každé sérii tvrdě pracuje s předními světovými návrháři, kteří každému navrženému kousku dodají kousek sebe. Za každou sérií se tak skrývá jedinečný příběh a z kachliček jejich původ doslova sálá. Výsledky dokonalé souhry designu v originálním a mnohdy i extravagantním pojetí na sebe nikdy nenechají dlouho čekat. Jednotlivé kolekce sbírají ocenění po celém světě v nejprestižnějších soutěžích vůbec.

I my Mutinu naprosto zbožňujeme, jednoduše díky tomu, že se pyšní dokonalým detailním zpracováním. Pokud se běžně říká: „krása střídá nádheru“, u Mutiny platí, že preciznost střídá estetiku. Její vskutku originální pojetí vždy dodává útulnou atmosféru nadčasového charakteru. Díky široké variabilitě nejrůznějších zdobných prvků nabízí Mutina flexibilní dekorativní řešení jednotlivých částí i celých prostor.

Protože je Mutina skutečným skvostem ve světě obkladů a dlažeb, na našich showroomech najdete vystavené prakticky všechny série této světoznámé značky.

Můžete si tak prohlédnout například patchworkové kolekce Azulej a Cover. Nebo vás zaujmou všemi barvami hrající série Piano, Mews či Ceramica. Pro nadšence textilních vzorů okořeněných efektem 3D jsou pak vystaveny série Dechirer a Tex. Efektu různých obrazců zase docílíte se sériemi Tape, ale také Numi, která nabízí své geometrické vzory také v mini provedení – mozaiky NuMini.

Doslova dechberoucí je série složená z několika typů obkladů a dlažeb. Všechny ale spojuje jediný motiv – kosočtverec. Série Rombini tak představuje použití kosočtverců na několik způsobů – malé vzory, velké vzory, 3D efekt… Vybere si skutečně každý!

Jelikož Mutina je značkou, která myslí na všechny a nic nenechá náhodě, nezapomíná ani na velké formáty v podobě sérií Folded XL, Dechirer XL či Primavera s nádechem barevného terazza. 

Zcela ojedinělé série Pico a Puzzle patří díky své hravosti mezi naše favority! Pomyslnou třešničkou na dortu pak tvoří série, jejíž název sám o sobě leccos vypovídá – je to fenomenální Phenomenon


O tom, jak Mutina dokonale vyzdvihne interiér, se můžete přesvědčit například v restauraci Aperitivo! na Dejvické 34. Nejen kolekce Puzzle a Celosia zde originálně zdobí vnitřní prostory. Stejně tak nadšení jsme ze školícího centra designérů v Plzni, kam architekti zvolili sérii Primavera!

A co vás od Mutiny dále čeká a nemine?

Nápadité série Chymia, Diarama nebo Lane budou již brzy vystaveny v našich showroomech! Prozatím si je můžete alespoň prohlédnout v naší galerii.

Nejžhavější novinkou této značky je série Mattonelle Margherita od světové návrhářky Natalie Du Pasquier, která spatřila světlo světa teprve 15. září. Je nám ctí vám ji představit v ČR jako první!