Vážení zákazníci, rádi bychom vás pozvali do nesmírně zajímavého, okouzlujícího a často překvapivého světa keramických dlažeb a obkladů, ve kterém se my sami, už několik let, pohybujeme jako ryba ve vodě.
Podívejte se, co skrýváme pod kachličkou, a nahlédněte nejenom do našich produktových novinek.

Fotoshooting s kachličkami II  |  23. 10. 2020

Sérií focení si po pražské pobočce prošli také kolegové z Brna. Počáteční nejistotu z objektivu vystřídala nezkrotná energie a taková hora nápadů, že pan fotograf málem ani nestihl zpáteční vlak do Prahy. Nově uspořádaná vzorkovna nabídla spoustu možností, není tedy divu, že se kolegové fotogenických zákoutí s novinkami nemohli nabažit.

Letní radovánky  |  19. 10. 2020

Nejen díky inspiraci z loňského teambuildingu v jižních Čechách jsme se letos v létě rozhodli obdivovat krásy ČR namísto obvyklého vycestování do zahraničí.

A přestože letní prázdninové měsíce obvykle patří odpočinku a dovoleným, někteří z nás doslova trhali rekordy. Suverénním vítězem by mohl být Alan, který v létě s rodinkou navštívil přes patnáct míst a dával si velmi záležet, aby navštívené destinace zněly co nejvíce prapodivně. :D Navštívili například nám neznámé Chvatěruby, Kozomín, Zlončice či Nalžovské hory.

Zuzku k nejrůznějším výletům po ČR motivuje stírací mapa, a tak ve volných chvílích obráží více i méně známá místa. Nejen hrady Houska, Křivoklát či Český Šternberk, ale také například lom Velká Amerika nebo vyhlídka Máj se staly cílem jejího červencového výletování. V srpnu se více zaměřila na objevování jižní Moravy, Moravského krasu, navštívila Státní hrad Veveří a další poutavá místa blízká Brnu.

To naše kolegyňky Leona a Petra to vzaly vyloženě odpočinkově a užívaly si na Pálavě, v kraji vína. Lejča nám v průběhu prázdnin také poslala pozdrav z Harrachova, jímž si vynahradila cestu do jinak milovaných Alp. Jarda si zase s rodinkou užíval na Červené vodě a Dolní Moravě.

Nejkrásnější suvenýr z léta si ale z nás všech odnesl kolega Michal, který přivítal přírůstek do rodiny. Gratulujeme!

Doufáme, že už brzy budeme moct zase bez omezení cestovat a navštěvovat nejen české ale i zahraničí destinace.

Na dobré věci se vyplatí počkat.  |  8. 10. 2020

Letošní chladnější a deštivé léto zapříčinilo pozdější dozrávání hroznů. I proto jsme náš tradiční podzimní pozdrav doručovali o nějaký ten týden později, než jste zvyklí. Jak ale s oblibou říkáme, na dobré věci se vyplatí počkat.

Jelikož většina z nás pochází ze Slovácka, přesněji řečeno z Polešovic, rozváželi jsme vám ve slováckých krojích proslulý polešovský burčák. O tom, že se i letos burčák podařil a potěšil nejeden ateliér, máme nespočet důkazů. Děkujeme vám za ně!

Kromě nasdílených fotografií z vašich studií přímo na Instagram jste nám poslali také nespočet krásných zpráv. O některé reakce se chceme podělit:

„Moc děkujeme za burčák. Je bezva, ale rychle vysychá.“

„Udělalo to z našeho víkendu naprostou senzaci.“

„Kolegům již druhým dnem příznivě pomáhá ve finišování zakázky.“

BUON GIORNO ITALIA, VIVAT MUTINA  |  24. 9. 2020

Proslulá značka Mutina slaví celosvětové úspěchy pokaždé, když představí svou novou kolekci. Není divu, na každé sérii tvrdě pracuje s předními světovými návrháři, kteří každému navrženému kousku dodají kousek sebe. Za každou sérií se tak skrývá jedinečný příběh a z kachliček jejich původ doslova sálá. Výsledky dokonalé souhry designu v originálním a mnohdy i extravagantním pojetí na sebe nikdy nenechají dlouho čekat. Jednotlivé kolekce sbírají ocenění po celém světě v nejprestižnějších soutěžích vůbec.

I my Mutinu naprosto zbožňujeme, jednoduše díky tomu, že se pyšní dokonalým detailním zpracováním. Pokud se běžně říká: „krása střídá nádheru“, u Mutiny platí, že preciznost střídá estetiku. Její vskutku originální pojetí vždy dodává útulnou atmosféru nadčasového charakteru. Díky široké variabilitě nejrůznějších zdobných prvků nabízí Mutina flexibilní dekorativní řešení jednotlivých částí i celých prostor.

Protože je Mutina skutečným skvostem ve světě obkladů a dlažeb, na našich showroomech najdete vystavené prakticky všechny série této světoznámé značky.

Můžete si tak prohlédnout například patchworkové kolekce Azulej a Cover. Nebo vás zaujmou všemi barvami hrající série Piano, Mews či Ceramica. Pro nadšence textilních vzorů okořeněných efektem 3D jsou pak vystaveny série Dechirer a Tex. Efektu různých obrazců zase docílíte se sériemi Tape, ale také Numi, která nabízí své geometrické vzory také v mini provedení – mozaiky NuMini.

Doslova dechberoucí je série složená z několika typů obkladů a dlažeb. Všechny ale spojuje jediný motiv – kosočtverec. Série Rombini tak představuje použití kosočtverců na několik způsobů – malé vzory, velké vzory, 3D efekt… Vybere si skutečně každý!

Jelikož Mutina je značkou, která myslí na všechny a nic nenechá náhodě, nezapomíná ani na velké formáty v podobě sérií Folded XL, Dechirer XL či Primavera s nádechem barevného terazza. 

Zcela ojedinělé série Pico a Puzzle patří díky své hravosti mezi naše favority! Pomyslnou třešničkou na dortu pak tvoří série, jejíž název sám o sobě leccos vypovídá – je to fenomenální Phenomenon


O tom, jak Mutina dokonale vyzdvihne interiér, se můžete přesvědčit například v restauraci Aperitivo! na Dejvické 34. Nejen kolekce Puzzle a Celosia zde originálně zdobí vnitřní prostory. Stejně tak nadšení jsme ze školícího centra designérů v Plzni, kam architekti zvolili sérii Primavera!

A co vás od Mutiny dále čeká a nemine?

Nápadité série Chymia, Diarama nebo Lane budou již brzy vystaveny v našich showroomech! Prozatím si je můžete alespoň prohlédnout v naší galerii.

Nejžhavější novinkou této značky je série Mattonelle Margherita od světové návrhářky Natalie Du Pasquier, která spatřila světlo světa teprve 15. září. Je nám ctí vám ji představit v ČR jako první!

Interiér, který nenudí a nudit nebude!  |  16. 9. 2020

Eva Vyplelová a Jiří Martan se už řadu let zabývají tvorbou interiérů. Proto při radikální rekonstrukci jejich plzeňského interiérového studia InteriorFactory do aktuální podoby moderního školícího centra designérů z celých západních Čech hledali výjimečné materiály a dekory. A ty, k naší velké radosti, našli u plzeňských kolegyň Lucky Koubíkové a Petry Květoňové. „Díky vynikajícím předcházejícím zkušenostem a šířce nabízeného sortimentu, byla volba obkladů a dlažby jasná,“ zdůvodňuje Eva Vyplelová, proč do interiéru vybrali naše produkty, a to konkrétně Mutinu Primavera Verde ve formátu 40×120 cm a mozaiky Ston Pan.Dan. Vznikl tak interiér, který upoutá svou neotřelostí, přitažlivostí a hravostí. Podle reakcí klientů, kteří prostor studia navštívili, je jasné, že rozhodnutí bylo správné. Realizace se povedla na výbornou. Přivítejme interiér, který nenudí a nudit nebude! Na tuto spolupráci jsme opravdu hrdí. Vivat Mutina!

Škatulata, škatulata hejbejte se!  |  8. 9. 2020

S velkými novinkami čas od času nepřichází jen fabriky a světové keramičky, ale také členové našeho týmu. Některým z kolegům se úspěšně daří rozšiřovat rodiny, jiní se naopak rozcházejí. A pak se najdou i takoví, kteří v tom udělají ještě větší zmatek, a jen tak se přestěhují.

Poslední zmíněnou životní změnu má na svědomí usměvavá kolegyně Zuzka Radová. Srdce ji táhlo zpět na Moravu, a tak ji od srpna nepotkáte v Praze, ale v našem brněnském showroomu. Pražským architektům a jejich krásným projektům, o které se Zuzka starala, se proto od poloviny prázdnin věnuje kolega David Šoustek. Až pojedete do Brna, nezapomeňte se na Zuzku podívat a posoudit, zda jí ta změna sluší!

Itálie se vším všudy!  |  28. 8. 2020

Pražské studio architektury a designu Morix vytvořilo v Dejvicích kousek prosciutem a Proseccem provoněné Itálie. Aperitivo! v Dejvické 34 je přesně tím podnikem, do kterého patří nejenom výborná káva, ale také všechna ta dobrá italská panina, mozzarelly, croissanty nebo sladké koláče. Atmosféru Itálie pak architekti společně s našim Davidem Šoustkem podtrhli výběrem toho nejlepšího z italské keramiky. Jak už nejspíš tušíte, tak v interiéru najdete například dvě série od Mutiny, Puzzle a Celosia. Zastoupená je i námi oblíbená Kaza, Casalgrande Padana a Vogue. Přijďte se nejen podívat, ale i něco dobrého ochutnat!

Fotoshooting s kachličkami  |  27. 7. 2020

Před pár dny u nás proběhlo focení pro Instagram. Tento zásadní photoshooting postupně odhalí hlavní členy našeho týmu. Naši obchodní zástupci se na chvíli proměnili v modely, kteří si při pózování pomáhali rekvizitami v podobě kachliček. Neobvyklá role to byla jak pro ně, tak pro kachličky, ale rychle se do ní vžili. Mají totiž bohaté zkušenosti z natáčení našich legendárních vánočních videí!

Kachličky na skládku nepatří.  |  23. 6. 2020

Každý rok děláme ve firmě větší úklid, při kterém vyřazujeme staré vzorky kachliček a dlaždiček. Kdo nás zná, tak si umí představit, o jak nepřeberné množství různých formátů, barev a materiálů se jedná! Koupelna z těchto vzorků, kdy je každý jiný, by se hodila tak možná do filmu o jako Alence v říši divů, i tak nám ale bylo líto vyhodit je na skládku.

A tak jsme dostali nápad, že by naše kachličky a dlaždičky mohly dobře posloužit někde jinde a lépe. Použili jsme náš Instagram a nabídli je široké veřejnosti v on-line světě. Zájem projevila například UMPRUM, ČVUT, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, Vnitroblok i řada fotografů. Kdybyste chtěli pomoci zachránit naše vzorky a věděli o někom, kdo by je ještě využil, kontaktujte nás na emailu t.novy@archtiles.cz

Velké formáty nebyly nikdy dostupnější!  |  18. 6. 2020

Zbrusu nové ceny velkoformátových materiálů nám otevírají obrovské možnosti využití. Kromě obložení fasád se velkoformátové materiály stávají čím dál častěji součástí úplně nových typů interiérů.

Díky skvěle nastaveným cenám nyní nic nebrání použití například v menším rodinném domě, který počítá s nižším rozpočtem na povrchové úpravy. Zdaleka se již nemusí jednat pouze o obklady v koupelnách. Velkoformátové materiály se dokonale hodí ke zútulnění obývacího pokoje či vyzdvihnutí pracovní plochy v kuchyni. Ve veřejně dostupných budovách reprezentativně poslouží k docílení souvislé plochy a bez problémů zvládne také silný provoz při použití na podlahách. Vícepodlažní stavby navíc hravě sloučí do jednoho designového celku.

Daleko většímu rozsahu uplatnění těchto materiálů nahrává kromě cenové dostupnosti i fakt, že obkladači si s velkými formáty už umí celkem hladce poradit a disponují také potřebným technickým vybavením.

Do výroby velkoformátů se proto s vervou pouští stále více keramiček. Nacházejí v nich neskutečný potenciál, který doposud ve svém portfoliu postrádaly.

Italská keramička Casalgrande Padana vytvořila zcela novou cenovou koncepci, o kterou bychom se s vámi rádi podělili:

Série Marmosmart se pyšní devíti typy designu mramoru. Díky novým technologiím představuje unikátní formát 90 × 270 cm v tloušťce pouhých 6 mm, jehož cena začíná na 1 199,–Kč/m2 bez DPH.


Dalším nováčkem ve sbírce sérií Casalgrande Padana je kolekce Macro. Čtyři poutavé vzory ve velké ploše učiní daný prostor bezesporu nepřehlédnutelným. Formát 118 × 236 cm nabízí v tloušťce 6,5 mm. Dle zvoleného odstínu a povrchu se pak odvíjí cena, která startuje na 1 299,–Kč/m2 bez DPH.


Stálice ve světě keramických mramorů a kamenů – kolekce Marmoker, Pietre di Paragone a Cemento přichází na trh s několika novými odstíny. Rozšiřují tím už tak velmi obsáhlé série zcela novými designy i formáty. Mezi nejzajímavější velký formát patří nově 90 × 180 cm v 10mm tloušťce. Jeho cena začíná dle zvolené série, povrchu a barvy na 1 150,–Kč/m2 bez DPH. Dále série nabízí neméně zajímavé velikosti 160 × 320 cm, 118 × 278 cm, 118 × 258 cm a 118 × 236 cm ad.

Dechberoucí efekt na sebe nenechá dlouho čekat!

Roušky z Moravy a konec karantény  |  8. 6. 2020

Těsně po Velikonocích jsme ve spolupráci s našim grafikem Jakubem Uksou vyrobili v moravské firmě nejvysivka.cz 750 krásně vyšívaných roušek se slováckými motivy, které jsme kombinovali s logem Archtiles. Čtyři speciální kurýři je pak během osmi dnů více méně úspěšně doručili na 240 adres architektů a designerů. Ti pak, za dodržení všech hygienických norem, navštívili s rouškami naše showroomy. I když jsou naše roušky krásné a bezesporu elegantní, tak už se moc těšíme na chvíli, až je všechny pověsíme na hřebík.

Jedenáct návrhů a všechny vítězné!  |  21. 5. 2020

Už třetím rokem jsme vyhlásili soutěž o design velikonoční kachlice (často nazývané krachličky). Ročník to byl vskutku netradiční, ostatně jako celá řada dalších věcí. Před hodnotící komisi se složitou spletí nařízení a příkazů nouzového stavu probojovalo nakonec jen jedenáct návrhů z Prahy a Brna.

Žádnému z nich ale nechyběla velikonoční atmosféra, nekonečná invence a už tradičně překvapující originalita jak námětů, tak také jejich zpracování. Vedle velikonočního kuřátka a jehňátka se na kachličkách objevil velikonoční kůň a k nemalému překvapení porotců nakonec i velikonoční žirafa.

A protože mimořádná doba vyžaduje mimořádné činy, rozhodla se naše odborná porota ocenit letos všechny soutěžící návrhy, a to dárkovým voucherem do výborných restaurací obložených našimi dlažbami a obklady, abychom je v současné nelehké situaci taky trochu podpořili. Těšíme se na další rok!

Velikonoční beránci pro seniory a pečovatele!  |  12. 5. 2020

Tato doba není lehká pro nikoho, pro seniory a jejich pečovatele pak především. Proto jsme se rozhodli rozdat trochu radosti a tradiční velikonoční beránky jsme namísto našim architektům a zákazníkům rozvezli klientům a personálu domovů pro seniory, kteří kvůli pandemii nemohli slavit Velikonoce se svými blízkými. Celkem jsme v devíti domovech rozdali 150 beránků a dostali za to spoustu krásných vzkazů. Děkujeme!

Mgr. Kateřina Kapičková, Mimoň

„…ráda bych poděkovala vaší organizaci za dar ve formě velikonočních beránků pro naše klienty. Těší nás, že jste si na nás vzpomněli, cítíme tak velkou podporu v dnešní nelehké době. Bylo to od vaší firmy moc milé, srdečně děkujeme. Klienti budou mít o víkendu sladkou snídani, určitě je potěší.”

Bc. Martina Martináková, Buchlovice

„Moc Vás zdravíme z Buchlovic!! Beránci udělali zvlášť našim zaměstnancům velikou radost!! Poděkování Vám zasílají všechny naše pradlenky, paní uklízečky, kuchařky, pánové z údržby, ale hlavně pečovatelky, zdravotní sestry a samozřejmě i my z administrativy. Některé tato Vaše pozornost dojala, škoda, že přes ty roušky ty emoce nejsou tak viditelné… Ještě jednou Vám všem děkujeme za krásné gesto!!!“

Novinky, news, novitá  |  28. 4. 2020

Neustále pro vás sledujeme novinky ze světa kachliček, i když nyní trochu jinak, než jsme byli doposud zvyklí.

Tentokrát využil výrobce Atlas Concorde namísto vyslání svých agentů přímo do vzorkoven formu videokonference k představení svých jarních novinek.

Ve společnosti dalších 50 členů z minimálně 17 států jsme zhlédli nové série, které vám milerádi co nejdříve představíme v našich showroomech.

Velikonoční soutěž 2020  |  14. 4. 2020

Už potřetí jsme vyhlásili velikonoční soutěž, která zaručeně zabaví nejenom rodinné týmy, ale také samostatné designéry a architekty! Namísto keramických kachliček si „zde“ stáhněte a vytiskněte papírovou předlohu. Soutěžíme až do 25. dubna, a to ve dvou kategoriích:

  1. samostatná kachlička s velikonočním motivem,
  2. sada kachliček s jakýmkoliv uměleckým motivem.

Fotografie soutěžních obrázků zasílejte na e-mail info@archtiles.cz , nebo vkládejte do svých Instastories a označte profil archtilescz

V loňském roce zvítězil v kategorii dětských designérů kreativní návrh od týmu Jana Řezáče, v kategorii dospělých soutěžících pak vyhrála Lucie Náhlovská. Zvláštní cenu dostalo i dílo Jany Zoubkové, založené na inovativní a pravidla nerespektující směsici čas a teček.

Vítězné designy letošního roku opět vyberou naši odborníci, konkrétní podoba skvělých cen bude upřesněna na základě aktuálních vládních vyhlášek. Nejlepší příspěvek sdílený ve vašich Instastories získá i další speciální ocenění.